mapa serwisu | strona główna | pełna wersja |

Komenda Stołeczna Policji


wersja mobilna

Aktualności


Data publikacji : 11.09.2009

System AFIS pomógł w ustaleniu ,,hydraulika”

Kryminalni z Ochoty zatrzymali 51-letniego Edwarda K. Mężczyzna kilka miesięcy wcześniej podając się za hydraulika okradł kobietę. Z mieszkania zabrał pieniądze. Sprawca został ustalony dzięki systemowi AFIS, który zidentyfikował ślady odcisków jego palców pozostawione na miejscu przestępstwa.

Sprawa swój początek miała w maju. Do komendy przy ulicy Opaczewskiej zgłosił się mieszkaniec Ochoty. Poinformował funkcjonariuszy, że jego żona została okradziona przez mężczyznę, który podawał się za hydraulika. Kobieta niczego nie podejrzewając, wpuściła go do mieszkania. Sprawca, pod pretekstem usterki hydraulicznej, wykorzystał chwilową nieuwagę poszkodowanej  i skradł jej pieniądze.

Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady linii papilarnych osoby, która najprawdopodobniej dokonała kradzieży. Porównanie zabezpieczonych śladów ze wzorami linii papilarnych Edwarda K. jednoznacznie wskazywało, że to on stoi za kradzieżą w mieszkaniu przy ulicy Szczęśliwickiej.

Ochoccy kryminalni zatrzymali 51-letniego mężczyznę. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli różnego rodzaju biżuterię. Edwardowi K. przedstawiono zarzut kradzieży. Kolejne ewentualne przestępstwa są cały czas weryfikowane. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

 

ew/hkk

Ochota, Ursus, Włochy
Bookmark and Share
Wstecz
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Środa, 10 lutego 2016, data aktualizacji serwisu: 10.02.2016 o godzinie 13:24
©1998-2016 Komenda Stołeczna Policji.