mapa serwisu | strona główna | pełna wersja |

Komenda Stołeczna Policji


wersja mobilna

Aktualności


28.05.2015 audiofilm
Śródmieście
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pełniący służbę z funkcjonariuszami straży miejskiej zatrzymali 6 osób podejrzanych o handel odzieżą z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Przy obywatelach Polski i Wielkiej Brytanii zabezpieczono kilka toreb z szalikami i koszulkami europejskich drużyn piłkarskich. Suma strat właściciela znaków towarowych wyniosła przeszło 10.000 złotych. Za to przestępstwo zatrzymanym grozi teraz kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.
19.05.2015 audio
KSP
Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania mające na celu kontrolę taksówkarzy, świadczących usługi przewozowe w Warszawie. W czterech z ośmiu sprawdzonych samochodów ujawnili zamontowane urządzenia do rejestracji przejechanych kilometrów i zawyżania rachunków za usługę. Czterej kierowcy zostali zatrzymani. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku, kiedy zgłosi się osoba pokrzywdzona, kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.
18.05.2015
Otwock
Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą w Otwocku, wspólnie z funkcjonariuszami z II Urzędu Celnego z Warszawy, ujawnili nielegalną linię produkcyjną papierosów. Zabezpieczono niemal 2 000 papierosów oraz tytoń, bibułę i urządzenia niezbędne do ich produkcji.
13.05.2015
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Prawie 600 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej ujawnili policjanci z północnopraskiej komendy. Papierosy były ukryte w jednym z mieszkań na terenie Pragi Północ. Zatrzymana została 59-letnia kobieta.
08.05.2015 audio
Bielany, Żoliborz
Policjanci z bielańskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Warszawie kolejny raz przeprowadzili wspólne działania, których celem jest zwalczanie przestępczości nielegalnego hazardu. Efektem akcji było skontrolowanie 8 punktów z automatami do gry i zabezpieczenie 29 automatów do gier losowych. Ten nielegalny proceder spowodował uszczuplenie Skarbu Państwa na kwotę prawie 350 000 złotych.
08.05.2015 audiofilm
Śródmieście
Śródmiejscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę podejrzanego o obrót towarem bez polskich znaków akcyzy. Blisko 2000 paczek markowych papierosów ukrytych w specjalnych konstrukcjach poprzez firmę kurierską miało trafić za granicę. Tylko na samym podatku akcyzowym skarb państwa stracił 30.000 złotych. 31-letniemu Piotrowi T. za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karno-skarbowym grozi teraz kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.
24.04.2015
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Policjanci z Mokotowa zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk kosmetyków, które sprzedawała 60-latka. Perfumy, którymi handlowała kobieta, oznaczone znakami towarowymi renomowanych marek światowych, okazały się jedynie „podróbkami”. Za nielegalne wprowadzenie do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym może grozić kara do 2 lat więzienia.
20.04.2015 audiofilm
KSP
900 paczek papierosów bez akcyzy, ponad 450 opakowań i ampułek różnego rodzaju leków niewiadomego pochodzenia (sterydy anaboliczne) i zabezpieczone ponad 11 tys. złotych na poczet przyszłych kar – to wynik pracy policjantów ze stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową. Policjanci zatrzymali też 46-letniego Sławomira G., który miał „towar”.
20.04.2015 audio
KSP
Prawie 4300 sztuk kosmetyków o wartości około 900 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone perfumy i wody toaletowe były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy handlowali podrobionymi kosmetykami. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
19.04.2015
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na Ochocie zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który w jednym z banków na terenie dzielnicy próbował wyłudzić kredyt w wysokości 3 000 złotych. W tym celu posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Za oszustwo grozi kara do 5 lat więzienia.
<<
<
1
...
Sobota, 30 maja 2015, data aktualizacji serwisu: 30.05.2015 o godzinie 09:50
©1998-2015 Komenda Stołeczna Policji.