mapa serwisu | strona główna | pełna wersja |

Komenda Stołeczna Policji


wersja mobilna

Aktualności


10.02.2015 film
Nowy Dwór Mazowiecki
Nowodworscy i stołeczni policjanci, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn (30l i 31l) podejrzanych o wprowadzanie do obrotu towaru z podrabianym znakiem towarowym. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 3100 opakowań prawdopodobnie podrobionych perfum. Mężczyznom może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
30.01.2015
KSP
Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili działania na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej. W efekcie skontrolowali kilka stoisk, na których znaleźli i zabezpieczyli podrabianą odzież, galanterię skórzaną oraz kosmetyki z nielegalnie użytymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonego towaru łącznie wyceniono na ponad 560 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy trzy osoby.
14.01.2015
Legionowo
Ujawnienie i zabezpieczenie na targowisku miejskim blisko 500 paczek wyrobów tytoniowych i trzech torebek z tytoniem bez polskich znaków skarbowych akcyzy, to kolejny już wynik działań legionowskich policjantów zespołu wywiadowczo-patrolowego. Zatrzymanej 59-letniej obywatelce Białorusi, która posiadała część z tego nielegalnego towaru, grozi odpowiedzialność przed sądem za wykroczenie karno-skarbowe.
05.12.2014 film
Mińsk Mazowiecki
W wyniku dokładnej kontroli drogowej toyoty corolli, którą kierował 47-letni Edward A. z powiatu wyszkowskiego, policjanci z wydziału ruchu drogowego mińskiej komendy znaleźli i zabezpieczyli prawie 5 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego przewożenia wyrobów tytoniowych bez akcyzy. 47-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa skarbowego i dobrowolnie poddał się karze.
02.12.2014
Wołomin
35 400 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej o wartości prawie 36 tys. złotych zabezpieczyli policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy z Wołomina i Ostrowi Mazowieckiej. Papierosy ukrywał w swoim domu 24-letni mieszkaniec gminu Nur. Kamil K. już został przesłuchany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy karno – skarbowej. Zabezpieczone papierosy trafiły do policyjnego depozytu.
26.11.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Ponad 980 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy i zatrzymana kobieta w tej sprawie to wynik pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z północnopraskiej komendy. W lokalu, który zajmowała Anna S., funkcjonariusze znaleźli ukryte w szafie 100 kartonów, w których znajdowały się paczki papierosów. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, podejrzana usłyszała zarzuty ukrywania papierosów bez polskich znaków akcyzy będącym towarem pochodzącym z czynu zabronionego.
26.11.2014
KSP
Ponad 4200 sztuk nielegalnych kosmetyków na łączną kwotę ponad 500 tysięcy złotych zabezpieczyli na bazarze przy ul. Bakalarskiej policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą. Mundurowi zatrzymali dwóch obywateli Armenii i obywatela Bangladeszu. Mężczyźni handlowali też obuwiem z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Za wprowadzanie do obrotu towarów z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
25.11.2014
Bielany, Żoliborz
Ponad 1500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zabezpieczyli policjanci z Bielan. Specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą namierzyli 48-latkę w pobliżu bazaru Wolumen. Kobieta oferowała swoim klientom produkty pochodzące z przemytu. Beata N. odpowie za popełnienie przestępstwa, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
24.11.2014
Śródmieście
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o „pranie brudnych pieniędzy”. 46-letnia Beata P. oraz 24-letni obywatel Nigerii z trzech różnych kont zamierzali wypłacić w sumie ponad milion dolarów. Pieniądze pierwotnie w ramach rozliczeń między firmami miały trafić z Europy Zachodniej na Bliski Wschód. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.
21.11.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z północnopraskiej komendy i funkcjonariusze służby celnej przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie nielegalnego procederu gier na automatach bez wymaganego zezwolenia. W wyniku działań policjanci razem z celnikami skontrolowali cztery punkty, gdzie zabezpieczyli łącznie 18 automatów do gier oraz 940 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.
<<
<
1
...
Sobota, 28 lutego 2015, data aktualizacji serwisu: 27.02.2015 o godzinie 14:37
©1998-2015 Komenda Stołeczna Policji.