mapa serwisu | strona główna | pełna wersja |

Komenda Stołeczna Policji


wersja mobilna

Aktualności


21.11.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z północnopraskiej komendy i funkcjonariusze służby celnej przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie nielegalnego procederu gier na automatach bez wymaganego zezwolenia. W wyniku działań policjanci razem z celnikami skontrolowali cztery punkty, gdzie zabezpieczyli łącznie 18 automatów do gier oraz 940 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.
06.11.2014
Wołomin
20 litrów alkoholu, urządzenia do destylacji alkoholu oraz beczkę z zawartością blisko 200 litrów płynu tzw. „zacieru” ujawnili w Radzyminie funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej Komendy. Alkohol nielegalnie, wbrew ustawie o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, produkował 37-letni Rafał K. Mężczyzna już został przesłuchany. Teraz może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
04.11.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą podczas kontroli jednego z targowisk dotarli do dwóch osób, które handlowały papierosami bez polskiej akcyzy. Dwóch obywateli Armenii miało w sumie 170 paczek papierosów. Odpowiedzą za popełnienie wykroczeń karno-skarbowych.
31.10.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali kobietę, która w swoim mieszkaniu sprzedawała alkohol niewiadomego pochodzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt różnych butelek z zawartością alkoholu. 52-letnia Monika D. przyznała się do sprzedaży alkoholu i tłumaczyła policjantom, że robiła to tylko okazjonalnie. Kobieta usłyszała już zarzut nielegalnego wyrabiania i rozlewania napojów spirytusowych i poddała się dobrowolnie karze.
27.10.2014 film
Bielany, Żoliborz
Ponad 5 000 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, prawie 100 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia i trzy osoby zatrzymane w tej sprawie to wynik pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z bielańskiej komendy. Zatrzymani narazili Skarb Państwa straty sięgające około 100 000 złotych. Bogusławowi W., Adamowi K. oraz Mariuszowi P. grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
24.10.2014
Wołomin
34 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy. Papierosy zamierzała sprzedać na terenie miejskiego targowiska w Wołominie 69-letnia Maria G. Trefny towar kobieta miała ukryty w torbach podróżnych, 340 paczek papierosów przykleiła taśmą do swoich nóg. Pozostałą część blisko 1700 paczek policjanci ujawnili w mieszkaniu w Warszawie. Kobieta została zatrzymana, a zabezpieczony towar trafiły do policyjnego depozytu.
24.10.2014 film
KSP
Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili działania na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej. W efekcie skontrolowali kilka stoisk, na których znaleźli i zabezpieczyli podrabianą odzież, buty, paski, torebki oraz mnóstwo perfum z nielegalnie użytymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonego towaru łącznie wyceniono na ponad 800 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy trzy osoby.
17.10.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją południowopraskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami wydziału wykroczeń i postępowań administracyjnych, oddziału prewencji, a także izby celnej przeprowadzili działania wymierzone w handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Skontrolowano jedno z targowisk, w wyniku czego zabezpieczono 720 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
03.10.2014
Legionowo
Wczorajsze ujawnienie i zabezpieczenie 270 paczek wyrobów tytoniowych na targowisku miejskim to kolejny cios w lokalnych handlarzy papierosami pochodzącymi z nielegalnego źródła. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru to około 1700 złotych.
02.10.2014 film
KSP
Dwa tysiące sztuk odzieży i obuwia o wartości ponad 411 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP podczas działań przeprowadzonych w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy będą odpowiadali za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi.
<<
<
1
...
Niedziela, 23 listopada 2014, data aktualizacji serwisu: 22.11.2014 o godzinie 09:17
©1998-2014 Komenda Stołeczna Policji.