mapa serwisu | strona główna | pełna wersja |

Komenda Stołeczna Policji


wersja mobilna

Aktualności


15.03.2015
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Ochocie zatrzymali dwie osoby, które próbowały wyłudzić kredyt. 57-letnia Monika P. została zatrzymana jeszcze przed wypłatą gotówki w placówce, a chwilę później funkcjonariusze zatrzymali 54-letniego Stanisława K., który pomagał w dokonaniu tego przestępstwa. Za usiłowanie wyłudzenia kredytu grozi kara do 8 lat więzienia.
13.03.2015 audiofilm
KSP
Ponad 5 tysięcy sztuk odzieży i prawie tysiąc kosmetyków o rynkowej wartości 400 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KSP na bazarze w Wólce Kosowskiej. Zatrzymano 5 osób trudniących się przestępczym procederem nanoszenia znaków towarowych znanych marek na odzież i handlu nimi. Tymczasem w powiecie grodziskim został zatrzymany 56-letni Mirosław M. – hurtownik handlujący papierosami bez akcyzy i spirytusem. Towar, jaki zabezpieczyli u niego policjanci wraz z pruszkowskimi celnikami wart jest ponad 65 tys. zł.
09.03.2015
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Ponad 2100 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy i zatrzymany 32-letni mężczyzna to wynik pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z północnopraskiej komendy. W lokalu i piwnicy należącym do mężczyzny ,funkcjonariusze znaleźli ukryte paczki papierosów. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, podejrzany usłyszał zarzut paserstwa celnego.
10.02.2015 film
Nowy Dwór Mazowiecki
Nowodworscy i stołeczni policjanci, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn (30l i 31l) podejrzanych o wprowadzanie do obrotu towaru z podrabianym znakiem towarowym. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 3100 opakowań prawdopodobnie podrobionych perfum. Mężczyznom może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
30.01.2015
KSP
Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili działania na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej. W efekcie skontrolowali kilka stoisk, na których znaleźli i zabezpieczyli podrabianą odzież, galanterię skórzaną oraz kosmetyki z nielegalnie użytymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonego towaru łącznie wyceniono na ponad 560 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy trzy osoby.
14.01.2015
Legionowo
Ujawnienie i zabezpieczenie na targowisku miejskim blisko 500 paczek wyrobów tytoniowych i trzech torebek z tytoniem bez polskich znaków skarbowych akcyzy, to kolejny już wynik działań legionowskich policjantów zespołu wywiadowczo-patrolowego. Zatrzymanej 59-letniej obywatelce Białorusi, która posiadała część z tego nielegalnego towaru, grozi odpowiedzialność przed sądem za wykroczenie karno-skarbowe.
05.12.2014 film
Mińsk Mazowiecki
W wyniku dokładnej kontroli drogowej toyoty corolli, którą kierował 47-letni Edward A. z powiatu wyszkowskiego, policjanci z wydziału ruchu drogowego mińskiej komendy znaleźli i zabezpieczyli prawie 5 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego przewożenia wyrobów tytoniowych bez akcyzy. 47-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa skarbowego i dobrowolnie poddał się karze.
02.12.2014
Wołomin
35 400 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej o wartości prawie 36 tys. złotych zabezpieczyli policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy z Wołomina i Ostrowi Mazowieckiej. Papierosy ukrywał w swoim domu 24-letni mieszkaniec gminu Nur. Kamil K. już został przesłuchany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy karno – skarbowej. Zabezpieczone papierosy trafiły do policyjnego depozytu.
26.11.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Ponad 980 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy i zatrzymana kobieta w tej sprawie to wynik pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z północnopraskiej komendy. W lokalu, który zajmowała Anna S., funkcjonariusze znaleźli ukryte w szafie 100 kartonów, w których znajdowały się paczki papierosów. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, podejrzana usłyszała zarzuty ukrywania papierosów bez polskich znaków akcyzy będącym towarem pochodzącym z czynu zabronionego.
26.11.2014
KSP
Ponad 4200 sztuk nielegalnych kosmetyków na łączną kwotę ponad 500 tysięcy złotych zabezpieczyli na bazarze przy ul. Bakalarskiej policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą. Mundurowi zatrzymali dwóch obywateli Armenii i obywatela Bangladeszu. Mężczyźni handlowali też obuwiem z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Za wprowadzanie do obrotu towarów z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
...
Piątek, 27 marca 2015, data aktualizacji serwisu: 26.03.2015 o godzinie 16:41
©1998-2015 Komenda Stołeczna Policji.