mapa serwisu | strona główna | pełna wersja |

Komenda Stołeczna Policji


wersja mobilna

Aktualności


04.04.2014
Wołomin
8300 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy. Z „trefnym towarem”, najpierw w rejonie stacji kolejowej PKP Wołomin wpadła 70-letnia Maria G., z kolei 60-letnią Danutę F. policjanci zatrzymali na miejskim targowisku. Obie kobiety już zostały przesłuchane, zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz grozi im grzywna i przepadek mienia.
21.03.2014 film
KSP
Ponad dwa tysiące siedemset sztuk odzieży o wartości ponad 180 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie nocnego bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczona odzież była oznaczona zastrzeżonymi znakami towarowymi. Jeśli właściciele usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
13.03.2014
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Ochoty w ostatnich dniach skontrolowali bazar przy ulicy Bakalarskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego obywatela Sudanu, który wprowadzał do obrotu podrobione perfumy.
06.02.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zabezpieczyli 300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej i zatrzymali kobietę, która handlowała tymi właśnie nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.
16.01.2014 film
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci z Ochoty zabezpieczyli ponad 560 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę prawie 400 tys. złotych. W związku ze sprawą zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 42 do 44 lat. Ponadto funkcjonariusze odzyskali pochodzące z kradzieży 93 kartony kołków do mocowania styropianu.
09.01.2014
Piaseczno
Kolejny raz specjaliści do walki z przestępczością gospodarczą piaseczyńskiej komendy podczas kontroli centrum handlowego w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli podrobiony towar. 48-letni obywatel Wietnamu oferował do sprzedaży bluzki dziewczęce z podrobionymi znakami towarowymi. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 3000 złotych. Dodatkowo mężczyzna jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Kartuzach.
20.12.2013
Piaseczno
Piaseczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli w trzech firmach nielegalne oprogramowania. Laptopy z zainstalowanymi „piratami” wykorzystywały firmy handlujące w Wólce Kosowskiej. Efekt policyjnej akcji to zabezpieczenie 2 laptopów i jednego twardego dysku, na których specjaliści odnaleźli programy wykorzystywane bez wymaganych licencji.
20.12.2013
Legionowo
Policjanci wydziału kryminalnego na targowisku miejskim zatrzymali 22-letniego Piotra C., który miał przy sobie 100 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych, kiedy w stercie liści próbował ukryć reklamówkę z nielegalnym towarem. Mężczyzna odpowie za wykroczenie z przepisów karno-skarbowych.
17.12.2013 film
KSP
Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP w ostatnich dniach skontrolowali bazar przy ulicy Bakalarskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. W trakcie działań zatrzymali 4 osoby, które wprowadzały do obrotu podrobione perfumy i odzież . Policjanci zabezpieczyli 2750 sztuk odzieży i 510 sztuk perfum.
10.12.2013 film
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Kilkumiesięczna sprawa realizowana przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z północnopraskiej komendy doprowadziła do ustalenia i zatrzymania podejrzanego o przechowywanie papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Papierosy zostały ujawnione przez funkcjonariuszy w pojeździe zaparkowanym na terenie Białołęki. W tej sprawie obywatel Armenii usłyszał zarzut. Teraz może grozić mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
...
Sobota, 19 kwietnia 2014, data aktualizacji serwisu: 19.04.2014 o godzinie 07:24
©1998-2014 Komenda Stołeczna Policji.