mapa serwisu | strona główna | pełna wersja |

Komenda Stołeczna Policji


wersja mobilna

Aktualności


19.11.2015
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Kolejna kontrola miejscowego bazaru przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą na Mokotowie przyniosła efekty. Funkcjonariusze zainteresowali się 20-letnią kobietą, która oferowała klientom papierosy bez polskich znaków akcyzy. Karolina P. naraziła się karę grzywny, a nawet karę więzienia.
19.11.2015
KSP
272 sztuki odzieży i 350 par butów o wartości około 150 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczona odzież i buty były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
09.11.2015
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na Pradze Północ wspólnie z przedstawicielem kancelarii prawnej zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk odzieży, które oferowali do sprzedaży 58 i 29-latek w pawilonie handlowym na terenie Białołęki. Koszule, którymi handlowali mężczyźni, były oznaczone znakami towarowymi znanych marek. Jak się okazało, były to jedynie "podróbki".
03.11.2015
Mińsk Mazowiecki
Efektem wspólnych działań prowadzonych przez policjantów specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej mińskiej komendy z siedleckimi celnikami, było ujawnienie 367 paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. Policjanci skontrolowali między innymi miński rynek, prywatne mieszkania oraz punkty handlowe, w których sprzedaje się papierosy. Osobom, u których ujawniono bezakcyzowe towary przedstawiono zarzut popełnienia wykroczenia skarbowego. Obwinieni przyznali się i dobrowolnie poddali się karom grzywny.
24.10.2015
Wołomin
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Warszawie na terenie powiatu wołomińskiego przeprowadzili wspólne działania, których celem było zwalczanie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. W trakcie przeprowadzonych akcji policjanci zabezpieczyli 67 nielegalnych automatów do gier losowych o niskich wygranych. Straty, jakie z tego tytułu mógł ponieść Skarb Państwa wynoszą około 500 tysięcy złotych.
11.09.2015
KSP
Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP podczas przeszukania pomieszczeń budynku na terenie gminy Brwinów zatrzymali dwie obywatelki Armenii, które naszywały na odzież zastrzeżone znaki towarowe. Mundurowi zabezpieczyli ponad 230 sztuk podrobionej odzieży. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 35 000 złotych. Kobiety odpowiedzą teraz za swój czyn zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej. Za oznaczanie towaru podrobionym znakiem towarowym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
04.09.2015
Piaseczno
Ponad 3 tysiące sztuk odzieży dziecięcej o szacunkowej wartości 110 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją podczas działań przeprowadzonych na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Właścicielka stoiska, obywatelka Wietnamu, będzie odpowiadała za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi.
18.08.2015 audio
Piaseczno
Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży zegarki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 15 tysięcy złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
06.08.2015
Ochota, Ursus, Włochy
Prawie 2 000 paczek papierosów różnych marek zabezpieczyli na bazarze przy ul. Bakalarskiej policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Ochocie. Teraz 51-letnia kobieta odpowie za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego, za co grozi kara do 3 lat więzienia lub kara grzywny.
23.07.2015
KSP
Prawie 1500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Specjaliści zwalczający tego typu przestępstwa zatrzymali dwoje obywateli Armenii, którzy posiadali wyroby tytoniowe. 55-latka i 36-latek odpowiedzą za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego.
<<
<
1
...
Sobota, 28 listopada 2015, data aktualizacji serwisu: 28.11.2015 o godzinie 11:01
©1998-2015 Komenda Stołeczna Policji.