mapa serwisu | strona główna | pełna wersja |

Komenda Stołeczna Policji


wersja mobilna

Aktualności


23.07.2015
KSP
Prawie 1500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Specjaliści zwalczający tego typu przestępstwa zatrzymali dwoje obywateli Armenii, którzy posiadali wyroby tytoniowe. 55-latka i 36-latek odpowiedzą za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego.
13.07.2015
Policjanci wydziału do spraw odzyskiwania mienia KSP wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zabezpieczyli prawie 120 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 30 kg tytoniu, pół kilograma suszu tytoniowego oraz urządzenia niezbędne do ich produkcji. Wyroby były zmagazynowane w garażu na terenie Targówka. W trakcie realizacji mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn 60-letniego Zbigniewa P. oraz 65-letniego Zdzisława J. Postępowanie w tej sprawie będzie prowadził Urząd Celny w Warszawie. Mężczyznom grozi kara grzywny bądź pozbawienia wolności do 3 lat.
10.07.2015 film
Bielany, Żoliborz
Ponad 4 000 paczek papierosów różnych marek, prawie 10 000 papierosów luzem zapakowanych w pudełka, bez jakiejkolwiek nazwy i bez polskich znaków akcyzy, 2 worki tytoniu o wadze prawie 30 kilogramów oraz prawie 700 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz zatrzymanie 5 osób to wynik pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z bielańskiej komendy i wydziału odzyskiwania mienia KSP. Zatrzymani narazili Skarb Państwa na straty sięgające ponad 12 milionów złotych. Mężczyznom grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
07.07.2015 film
Bielany, Żoliborz
Ponad 120 000 sztuk papierosów różnych marek bez jakiejkolwiek nazwy i bez polskich znaków akcyzy, prawie 600 paczek papierosów różnych marek oraz zatrzymanie 53-letniego Stanisława W. to wynik pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z bielańskiej komendy. Zatrzymany naraził Skarb Państwa na straty sięgające ponad 100 000 złotych. Mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
28.06.2015
KSP
Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Stołecznej Policji zakończyli postępowanie dotyczące manipulacji kursem akcji jednej ze spółek notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie powierzone im przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Prokurator skierował do zabrzańskiego sądu akt oskarżenia wobec 38-letniego Tadeusza M.
27.06.2015
KSP
Towar o wartości rynkowej około 100 tys. złotych zabezpieczyli policjanci KSP zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. 1500 sztuk podrobionej odzieży znaleźli w samochodzie na terenie przyległym do bazaru w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar, który oznaczony był zastrzeżonymi znakami towarowymi. Zatrzymali też 52-letniego obywatela Turcji i 45-letniego obywatela Armenii, którzy oferowali towar do sprzedaży.
26.06.2015
KSP
Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP zakończyli prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie trwające od 2 lat postępowanie w sprawie manipulowania kursem akcji. Prokurator skierował do śródmiejskiego sądu akt oskarżenia przeciwko Romanowi K. i Grażynie K.
16.06.2015
Piaseczno
Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję, podczas kontroli centrum handlowego w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży portfele, zegarki oraz inne rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 11 000 złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
28.05.2015 audiofilm
Śródmieście
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pełniący służbę z funkcjonariuszami straży miejskiej zatrzymali 6 osób podejrzanych o handel odzieżą z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Przy obywatelach Polski i Wielkiej Brytanii zabezpieczono kilka toreb z szalikami i koszulkami europejskich drużyn piłkarskich. Suma strat właściciela znaków towarowych wyniosła przeszło 10.000 złotych. Za to przestępstwo zatrzymanym grozi teraz kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.
19.05.2015 audio
KSP
Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania mające na celu kontrolę taksówkarzy, świadczących usługi przewozowe w Warszawie. W czterech z ośmiu sprawdzonych samochodów ujawnili zamontowane urządzenia do rejestracji przejechanych kilometrów i zawyżania rachunków za usługę. Czterej kierowcy zostali zatrzymani. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku, kiedy zgłosi się osoba pokrzywdzona, kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.
<<
<
1
...
Wtorek, 4 sierpnia 2015, data aktualizacji serwisu: 04.08.2015 o godzinie 11:25
©1998-2015 Komenda Stołeczna Policji.