mapa serwisu | strona główna | pełna wersja |

Komenda Stołeczna Policji


wersja mobilna

Aktualności


14.01.2015
Legionowo
Ujawnienie i zabezpieczenie na targowisku miejskim blisko 500 paczek wyrobów tytoniowych i trzech torebek z tytoniem bez polskich znaków skarbowych akcyzy, to kolejny już wynik działań legionowskich policjantów zespołu wywiadowczo-patrolowego. Zatrzymanej 59-letniej obywatelce Białorusi, która posiadała część z tego nielegalnego towaru, grozi odpowiedzialność przed sądem za wykroczenie karno-skarbowe.
05.12.2014 film
Mińsk Mazowiecki
W wyniku dokładnej kontroli drogowej toyoty corolli, którą kierował 47-letni Edward A. z powiatu wyszkowskiego, policjanci z wydziału ruchu drogowego mińskiej komendy znaleźli i zabezpieczyli prawie 5 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego przewożenia wyrobów tytoniowych bez akcyzy. 47-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa skarbowego i dobrowolnie poddał się karze.
02.12.2014
Wołomin
35 400 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej o wartości prawie 36 tys. złotych zabezpieczyli policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy z Wołomina i Ostrowi Mazowieckiej. Papierosy ukrywał w swoim domu 24-letni mieszkaniec gminu Nur. Kamil K. już został przesłuchany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy karno – skarbowej. Zabezpieczone papierosy trafiły do policyjnego depozytu.
26.11.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Ponad 980 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy i zatrzymana kobieta w tej sprawie to wynik pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z północnopraskiej komendy. W lokalu, który zajmowała Anna S., funkcjonariusze znaleźli ukryte w szafie 100 kartonów, w których znajdowały się paczki papierosów. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, podejrzana usłyszała zarzuty ukrywania papierosów bez polskich znaków akcyzy będącym towarem pochodzącym z czynu zabronionego.
26.11.2014
KSP
Ponad 4200 sztuk nielegalnych kosmetyków na łączną kwotę ponad 500 tysięcy złotych zabezpieczyli na bazarze przy ul. Bakalarskiej policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą. Mundurowi zatrzymali dwóch obywateli Armenii i obywatela Bangladeszu. Mężczyźni handlowali też obuwiem z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Za wprowadzanie do obrotu towarów z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
25.11.2014
Bielany, Żoliborz
Ponad 1500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zabezpieczyli policjanci z Bielan. Specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą namierzyli 48-latkę w pobliżu bazaru Wolumen. Kobieta oferowała swoim klientom produkty pochodzące z przemytu. Beata N. odpowie za popełnienie przestępstwa, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
24.11.2014
Śródmieście
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o „pranie brudnych pieniędzy”. 46-letnia Beata P. oraz 24-letni obywatel Nigerii z trzech różnych kont zamierzali wypłacić w sumie ponad milion dolarów. Pieniądze pierwotnie w ramach rozliczeń między firmami miały trafić z Europy Zachodniej na Bliski Wschód. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.
21.11.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z północnopraskiej komendy i funkcjonariusze służby celnej przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie nielegalnego procederu gier na automatach bez wymaganego zezwolenia. W wyniku działań policjanci razem z celnikami skontrolowali cztery punkty, gdzie zabezpieczyli łącznie 18 automatów do gier oraz 940 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.
06.11.2014
Wołomin
20 litrów alkoholu, urządzenia do destylacji alkoholu oraz beczkę z zawartością blisko 200 litrów płynu tzw. „zacieru” ujawnili w Radzyminie funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej Komendy. Alkohol nielegalnie, wbrew ustawie o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, produkował 37-letni Rafał K. Mężczyzna już został przesłuchany. Teraz może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
04.11.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą podczas kontroli jednego z targowisk dotarli do dwóch osób, które handlowały papierosami bez polskiej akcyzy. Dwóch obywateli Armenii miało w sumie 170 paczek papierosów. Odpowiedzą za popełnienie wykroczeń karno-skarbowych.
<<
<
1
...
Piątek, 30 stycznia 2015, data aktualizacji serwisu: 29.01.2015 o godzinie 15:09
©1998-2015 Komenda Stołeczna Policji.