mapa serwisu | strona główna | pełna wersja |

Komenda Stołeczna Policji


wersja mobilna

Aktualności


28.06.2015
KSP
Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Stołecznej Policji zakończyli postępowanie dotyczące manipulacji kursem akcji jednej ze spółek notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie powierzone im przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Prokurator skierował do zabrzańskiego sądu akt oskarżenia wobec 38-letniego Tadeusza M.
27.06.2015
KSP
Towar o wartości rynkowej około 100 tys. złotych zabezpieczyli policjanci KSP zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. 1500 sztuk podrobionej odzieży znaleźli w samochodzie na terenie przyległym do bazaru w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar, który oznaczony był zastrzeżonymi znakami towarowymi. Zatrzymali też 52-letniego obywatela Turcji i 45-letniego obywatela Armenii, którzy oferowali towar do sprzedaży.
26.06.2015
KSP
Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP zakończyli prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie trwające od 2 lat postępowanie w sprawie manipulowania kursem akcji. Prokurator skierował do śródmiejskiego sądu akt oskarżenia przeciwko Romanowi K. i Grażynie K.
16.06.2015
Piaseczno
Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję, podczas kontroli centrum handlowego w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży portfele, zegarki oraz inne rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 11 000 złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
28.05.2015 audiofilm
Śródmieście
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pełniący służbę z funkcjonariuszami straży miejskiej zatrzymali 6 osób podejrzanych o handel odzieżą z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Przy obywatelach Polski i Wielkiej Brytanii zabezpieczono kilka toreb z szalikami i koszulkami europejskich drużyn piłkarskich. Suma strat właściciela znaków towarowych wyniosła przeszło 10.000 złotych. Za to przestępstwo zatrzymanym grozi teraz kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.
19.05.2015 audio
KSP
Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania mające na celu kontrolę taksówkarzy, świadczących usługi przewozowe w Warszawie. W czterech z ośmiu sprawdzonych samochodów ujawnili zamontowane urządzenia do rejestracji przejechanych kilometrów i zawyżania rachunków za usługę. Czterej kierowcy zostali zatrzymani. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku, kiedy zgłosi się osoba pokrzywdzona, kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.
18.05.2015
Otwock
Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą w Otwocku, wspólnie z funkcjonariuszami z II Urzędu Celnego z Warszawy, ujawnili nielegalną linię produkcyjną papierosów. Zabezpieczono niemal 2 000 papierosów oraz tytoń, bibułę i urządzenia niezbędne do ich produkcji.
13.05.2015
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Prawie 600 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej ujawnili policjanci z północnopraskiej komendy. Papierosy były ukryte w jednym z mieszkań na terenie Pragi Północ. Zatrzymana została 59-letnia kobieta.
08.05.2015 audio
Bielany, Żoliborz
Policjanci z bielańskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Warszawie kolejny raz przeprowadzili wspólne działania, których celem jest zwalczanie przestępczości nielegalnego hazardu. Efektem akcji było skontrolowanie 8 punktów z automatami do gry i zabezpieczenie 29 automatów do gier losowych. Ten nielegalny proceder spowodował uszczuplenie Skarbu Państwa na kwotę prawie 350 000 złotych.
08.05.2015 audiofilm
Śródmieście
Śródmiejscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę podejrzanego o obrót towarem bez polskich znaków akcyzy. Blisko 2000 paczek markowych papierosów ukrytych w specjalnych konstrukcjach poprzez firmę kurierską miało trafić za granicę. Tylko na samym podatku akcyzowym skarb państwa stracił 30.000 złotych. 31-letniemu Piotrowi T. za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karno-skarbowym grozi teraz kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
...
Wtorek, 7 lipca 2015, data aktualizacji serwisu: 06.07.2015 o godzinie 16:27
©1998-2015 Komenda Stołeczna Policji.