mapa serwisu | strona główna | pełna wersja |

Komenda Stołeczna Policji


wersja mobilna

Aktualności


24.04.2015
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Policjanci z Mokotowa zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk kosmetyków, które sprzedawała 60-latka. Perfumy, którymi handlowała kobieta, oznaczone znakami towarowymi renomowanych marek światowych, okazały się jedynie „podróbkami”. Za nielegalne wprowadzenie do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym może grozić kara do 2 lat więzienia.
20.04.2015 audiofilm
KSP
900 paczek papierosów bez akcyzy, ponad 450 opakowań i ampułek różnego rodzaju leków niewiadomego pochodzenia (sterydy anaboliczne) i zabezpieczone ponad 11 tys. złotych na poczet przyszłych kar – to wynik pracy policjantów ze stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową. Policjanci zatrzymali też 46-letniego Sławomira G., który miał „towar”.
20.04.2015 audio
KSP
Prawie 4300 sztuk kosmetyków o wartości około 900 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone perfumy i wody toaletowe były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy handlowali podrobionymi kosmetykami. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
19.04.2015
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na Ochocie zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który w jednym z banków na terenie dzielnicy próbował wyłudzić kredyt w wysokości 3 000 złotych. W tym celu posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Za oszustwo grozi kara do 5 lat więzienia.
18.04.2015
Wołomin
50-latka zatrzymali funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wołomińskiej Komendy. W mieszkaniu Andrzeja P. policjanci ujawnili 6160 sztuk papierosów, 5 kilogramów krajanki tytoniu i blisko 53 litry cieczy o zapachu alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna już został przesłuchany. Kodeks karny skarbowy przewiduje za to przestępstwo karę grzywny, albo karę pozbawienia wolności do lat 3.
11.04.2015
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
5 osób zatrzymanych i zabezpieczone 248 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów, oto wynik działań przeprowadzonych przez policjantów ze stołecznego Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw na terenie Wesołej. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą południowopraskiej komendy po wykonaniu czynności procesowych przedstawili całej piątce zarzuty posiadania, przenoszenia i przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru to 240 tysięcy złotych.
08.04.2015
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Ponad 1600 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy i zatrzymany 32-letni mężczyzna to wynik pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z północnopraskiej komendy. W piwnicy należącej do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili ukryte paczki papierosów. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, podejrzany usłyszał zarzut paserstwa celnego. Mężczyzna był zatrzymywany przez policjantów na początku marca. Wówczas funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 2100 paczek papierosów.
30.03.2015 audiofilm
Bielany, Żoliborz
Zatrzymanie ponad 4 000 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, 17 kilogramów tytoniu oraz prawie 200 butelek alkoholu niewiadomego pochodzenia, to wynik pracy bielańskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Janusz S. naraził Skarb Państwa na straty sięgające prawie 100 000 złotych. 55-latkowi grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
15.03.2015
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Ochocie zatrzymali dwie osoby, które próbowały wyłudzić kredyt. 57-letnia Monika P. została zatrzymana jeszcze przed wypłatą gotówki w placówce, a chwilę później funkcjonariusze zatrzymali 54-letniego Stanisława K., który pomagał w dokonaniu tego przestępstwa. Za usiłowanie wyłudzenia kredytu grozi kara do 8 lat więzienia.
13.03.2015 audiofilm
KSP
Ponad 5 tysięcy sztuk odzieży i prawie tysiąc kosmetyków o rynkowej wartości 400 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KSP na bazarze w Wólce Kosowskiej. Zatrzymano 5 osób trudniących się przestępczym procederem nanoszenia znaków towarowych znanych marek na odzież i handlu nimi. Tymczasem w powiecie grodziskim został zatrzymany 56-letni Mirosław M. – hurtownik handlujący papierosami bez akcyzy i spirytusem. Towar, jaki zabezpieczyli u niego policjanci wraz z pruszkowskimi celnikami wart jest ponad 65 tys. zł.
<<
<
1
...
Sobota, 25 kwietnia 2015, data aktualizacji serwisu: 25.04.2015 o godzinie 10:05
©1998-2015 Komenda Stołeczna Policji.