mapa serwisu | strona główna | pełna wersja |

Komenda Stołeczna Policji


wersja mobilna

Aktualności


24.07.2014
KSP
Prawie 1500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 20 litrów spirytusu zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze namierzyli 82-letniego Tadeusza T. na terenie bazaru Wolumen. Mężczyzna oferował swoim klientom produkty najprawdopodobniej pochodzące z przemytu. 82-latek odpowie za popełnienie wykroczenia karno-skarbowego.
22.07.2014
KSP
Ponad 4200 sztuk zabawek i galanterii o wartości prawie 190 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone przedmioty były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele, oferujący do sprzedaży nielegalny towar, najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
18.07.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Ponad 6.000 papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli na mokotowskich bazarze policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wspólnie z pracownikami urzędu celnego. W ręce funkcjonariuszy trafił mężczyzna, który przechowywał nielegalny towar. Za to przestępstwo grozi grzywna albo kara 3 lat pozbawienia wolności.
15.07.2014 film
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z północnopraskiej komendy poraz kolejny uderzyli w handel papierosami bez polskich znaków akcyzy. W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili ukryte pod bagażnikiem tzw. „podwójne dno” wraz z 2210 paczkami papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, podejrzany 23-latek usłyszał zarzut przechowywania papierosów bez polskich znaków akcyzy będących towarem pochodzącym z czynu zabronionego.
10.07.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Ponad 900 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy i dwie osoby zatrzymane w tej sprawie to wynik pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z północnopraskiej komendy. Przed lokalem, który zajmował Jerzy M., funkcjonariusze znaleźli ukryte w worku paczki papierosów. Kolejne papierosy bez polskich znaków akcyzy policjanci znaleźli w samochodzie 59-latka i 27-letniej Anety Ł. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania i przenoszenia papierosów bez polskich znaków akcyzy będącym towarem pochodzącym z czynu zabronionego.
05.07.2014
KSP
Ponad 2800 sztuk zabawek i galanterii o wartości prawie 190 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone przedmioty były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele, oferujący do sprzedaży nielegalny towar, najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
09.06.2014 film
KSP
Papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej, tytoń i alkohol zabezpieczyli na terenie powiatu grodziskiego policjanci stołecznego wydziału dla walki z przestępczością gospodarczą wraz z funkcjonariuszami izby celnej. Mundurowi zatrzymali cztery osoby podejrzewane o posiadanie i handel wyrobami tytoniowymi i alkoholem. Rynkowa wartość zabezpieczonego towaru wynosi prawie 600 tysięcy złotych.
04.06.2014
KSP
Prawie 170 tysięcy sztuk tabletek, które w swoim składzie zawierały pseudoefedrynę zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Sprowadzone z zagranicy medykamenty najprawdopodobniej miały trafić również za granicę. Zarzuty nielegalnego obrotu lekami przedstawiono trzem obywatelom Bułgarii. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
22.05.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali dobrze znanego im z wcześniejszych interwencji 36-letniego obywatela Armenii. W torbach, które niósł mężczyzna, znaleźli 230 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, a do tego 2 kg tytoniu. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie karno-skarbowe.
19.05.2014 film
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Ponad czternaście i pół tysiąca paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz dwie osoby zatrzymane w tej sprawie to wynik pracy kryminalnych z Targówka. W garażu należącym do jednego z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili ukryte paczki papierosów w papierowych workach i pojeździe. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, podejrzani usłyszeli zarzuty paserstwa celnego. W trakcie przesłuchania podejrzani przyznali się i poddali dobrowolnie karze.
<<
<
1
...
Wtorek, 29 lipca 2014, data aktualizacji serwisu: 28.07.2014 o godzinie 15:40
©1998-2014 Komenda Stołeczna Policji.