mapa serwisu | strona główna | pełna wersja |

Komenda Stołeczna Policji


wersja mobilna

Aktualności


26.09.2014 film
Otwock
Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą z otwockiej komendy, wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego nr. II z Warszawy, prowadzili kolejne już w tym roku, wspólne działania. Ich celem jest rozpracowanie i zwalczenie przestępczości związanej z urządzaniami nielegalnych gier na automatach. Efektem było między innymi, zabezpieczenie 3 nielegalnych urządzeń działającym w klubie mieszczącym się w centrum Otwocka.
19.09.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Kryminalni z Pragi Północ zabezpieczyli około 3.000 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli ukryte paczki papierosów. 30-letnia kobieta, u której zostały znalezione papierosy usłyszała zarzut paserstwa celnego. W trakcie przesłuchania podejrzana przyznała się do zarzucanego czynu.
12.09.2014 film
KSP
Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP zatrzymali 54-latnią obywatelkę Armenii, która w centrum handlowym przy ul. Marywilskiej wprowadzała do obrotu odzież, kosmetyki i galanterię z nielegalnie naniesionymi znakami znanych światowych firm. Funkcjonariusze zabezpieczyli u 54-latki także papierosy bez akcyzy. Za wprowadzanie do obrotu produktów z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
28.08.2014 film
KSP
Prawie 3 500 sztuk perfum o wartości prawie 300 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone kosmetyki były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciel, obywatel Pakistanu, najprawdopodobniej usłyszy zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
27.08.2014
Otwock
Alkohol i papierosy pochodzące z przemytu zabezpieczyli policyjni wywiadowcy, którzy wspólnie z funkcjonariuszami z referatu do walki z przestępczością gospodarczą, przeprowadzili działania wymierzone w osoby zajmujące się ich nielegalnym importem zza wschodniej granicy. W ręce mundurowych wpadło także dwóch mężczyzn prawdopodobnie zajmujących się rozprowadzaniem towarów bez polskich znaków akcyzy.
24.07.2014
KSP
Prawie 1500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 20 litrów spirytusu zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze namierzyli 82-letniego Tadeusza T. na terenie bazaru Wolumen. Mężczyzna oferował swoim klientom produkty najprawdopodobniej pochodzące z przemytu. 82-latek odpowie za popełnienie wykroczenia karno-skarbowego.
22.07.2014
KSP
Ponad 4200 sztuk zabawek i galanterii o wartości prawie 190 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone przedmioty były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele, oferujący do sprzedaży nielegalny towar, najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
18.07.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Ponad 6.000 papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli na mokotowskich bazarze policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wspólnie z pracownikami urzędu celnego. W ręce funkcjonariuszy trafił mężczyzna, który przechowywał nielegalny towar. Za to przestępstwo grozi grzywna albo kara 3 lat pozbawienia wolności.
15.07.2014 film
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z północnopraskiej komendy poraz kolejny uderzyli w handel papierosami bez polskich znaków akcyzy. W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili ukryte pod bagażnikiem tzw. „podwójne dno” wraz z 2210 paczkami papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, podejrzany 23-latek usłyszał zarzut przechowywania papierosów bez polskich znaków akcyzy będących towarem pochodzącym z czynu zabronionego.
10.07.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Ponad 900 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy i dwie osoby zatrzymane w tej sprawie to wynik pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z północnopraskiej komendy. Przed lokalem, który zajmował Jerzy M., funkcjonariusze znaleźli ukryte w worku paczki papierosów. Kolejne papierosy bez polskich znaków akcyzy policjanci znaleźli w samochodzie 59-latka i 27-letniej Anety Ł. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania i przenoszenia papierosów bez polskich znaków akcyzy będącym towarem pochodzącym z czynu zabronionego.
<<
<
1
...
Wtorek, 30 września 2014, data aktualizacji serwisu: 30.09.2014 o godzinie 13:49
©1998-2014 Komenda Stołeczna Policji.