mapa serwisu | strona główna | pełna wersja |

Komenda Stołeczna Policji


wersja mobilna

Aktualności


17.10.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją południowopraskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami wydziału wykroczeń i postępowań administracyjnych, oddziału prewencji, a także izby celnej przeprowadzili działania wymierzone w handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Skontrolowano jedno z targowisk, w wyniku czego zabezpieczono 720 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
03.10.2014
Legionowo
Wczorajsze ujawnienie i zabezpieczenie 270 paczek wyrobów tytoniowych na targowisku miejskim to kolejny cios w lokalnych handlarzy papierosami pochodzącymi z nielegalnego źródła. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru to około 1700 złotych.
02.10.2014 film
KSP
Dwa tysiące sztuk odzieży i obuwia o wartości ponad 411 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP podczas działań przeprowadzonych w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy będą odpowiadali za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi.
26.09.2014 film
Otwock
Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą z otwockiej komendy, wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego nr. II z Warszawy, prowadzili kolejne już w tym roku, wspólne działania. Ich celem jest rozpracowanie i zwalczenie przestępczości związanej z urządzaniami nielegalnych gier na automatach. Efektem było między innymi, zabezpieczenie 3 nielegalnych urządzeń działającym w klubie mieszczącym się w centrum Otwocka.
19.09.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Kryminalni z Pragi Północ zabezpieczyli około 3.000 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli ukryte paczki papierosów. 30-letnia kobieta, u której zostały znalezione papierosy usłyszała zarzut paserstwa celnego. W trakcie przesłuchania podejrzana przyznała się do zarzucanego czynu.
12.09.2014 film
KSP
Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP zatrzymali 54-latnią obywatelkę Armenii, która w centrum handlowym przy ul. Marywilskiej wprowadzała do obrotu odzież, kosmetyki i galanterię z nielegalnie naniesionymi znakami znanych światowych firm. Funkcjonariusze zabezpieczyli u 54-latki także papierosy bez akcyzy. Za wprowadzanie do obrotu produktów z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
28.08.2014 film
KSP
Prawie 3 500 sztuk perfum o wartości prawie 300 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone kosmetyki były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciel, obywatel Pakistanu, najprawdopodobniej usłyszy zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
27.08.2014
Otwock
Alkohol i papierosy pochodzące z przemytu zabezpieczyli policyjni wywiadowcy, którzy wspólnie z funkcjonariuszami z referatu do walki z przestępczością gospodarczą, przeprowadzili działania wymierzone w osoby zajmujące się ich nielegalnym importem zza wschodniej granicy. W ręce mundurowych wpadło także dwóch mężczyzn prawdopodobnie zajmujących się rozprowadzaniem towarów bez polskich znaków akcyzy.
24.07.2014
KSP
Prawie 1500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 20 litrów spirytusu zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze namierzyli 82-letniego Tadeusza T. na terenie bazaru Wolumen. Mężczyzna oferował swoim klientom produkty najprawdopodobniej pochodzące z przemytu. 82-latek odpowie za popełnienie wykroczenia karno-skarbowego.
22.07.2014
KSP
Ponad 4200 sztuk zabawek i galanterii o wartości prawie 190 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone przedmioty były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele, oferujący do sprzedaży nielegalny towar, najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
...
Czwartek, 23 października 2014, data aktualizacji serwisu: 23.10.2014 o godzinie 16:02
©1998-2014 Komenda Stołeczna Policji.