Ojciec i dwaj synowie zatrzymani za usiłowanie rozboju - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ojciec i dwaj synowie zatrzymani za usiłowanie rozboju

Data publikacji 02.11.2010

Policjanci ogniwa patrolowo - interwencyjnego KPP w Pruszkowie zatrzymali bezpośrednio po napadzie na mężczyznę, ojca i dwóch synów. Pokrzywdzony rozpoznał napastników. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze pruszkowskiej patrolówki pełnili służbę w rejonie ulicy Powstańców. Wczoraj około 9.00 zauważyli mężczyznę, który oświadczył, że właśnie został napadnięty przez trzy osoby. Jak wynikało z relacji, napastnicy bili go i kopali po całym ciele. Ich celem była saszetka z dokumentami oraz pieniędzmi, którą poszkodowany trzymał w ręku. 60-latek przekazał policjantom dość szczegółowy rysopis sprawców.

Chwilę później nieopodal miejsca, w którym doszło do napadu mundurowi zauważyli młodego mężczyznę podobnego do opisywanego. Natychmiast został wylegitymowany i zatrzymany. Funkcjonariusze doprowadzili go do komendy. W tym samym czasie inna załoga zauważyła dwóch mężczyzn, których rysopisy odpowiadały podanym przez pokrzywdzonego. Niezwłocznie zostali wylegitymowani i dowiezieni do jednostki.

Jak się okazało, wszyscy zatrzymani byli rodziną. 56-letni Zenon K. oraz jego dwaj synowie: 28-letni Dominik K. i 20-letni Paweł K. są znani pruszkowskiej policji. Kilka miesięcy temu bracia K. zostali oddani pod dozór policyjny w związku z usiłowaniem rozboju. W chwili zatrzymania Dominik K. miał ponad 3 promile alkoholu, natomiast jego brat i ojciec, pomimo wyraźnie wyczuwalnej woni alkoholu, odmówili poddania się badaniu. Za usiłowanie dokonania rozboju grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/dn