Odpowie za kradzież laptopa - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież laptopa

Data publikacji 02.11.2010

Policjanci ze Śródmieścia przedstawią zarzut młodemu mężczyźnie, który ukradł innemu studentowi przenośny komputer. Złodzieja wypatrzyli pracownicy ochrony biblioteki uniwersyteckiej. Zatrzymany ma na swoim koncie również inne przestępstwo. Teraz za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

Funkcjonariuszy ze Śródmieścia wezwała ochrona biblioteki uniwersyteckiej. Pracownicy obiektu dostrzegli 22-letniego mężczyznę, który ukradł laptopa innemu studentowi. Młody mężczyzna zostawił laptopa w plecaku i poszedł szukać potrzebnych mu książek. Sytuację wykorzystał inny student kradnąc z plecaka jego komputer. Przyłapany chłopak długo się upierał, że to jego laptop. Jednak, gdy poproszono go, aby uruchomił urządzenie, nie znał haseł do logowania.

Młodego mężczyznę przekazano policjantom. W czasie przeszukania znaleziono przy nim paragon ze sprzedaży do komisu aparatu fotograficznego. Później funkcjonariusze ustalili, że aparat ten pożyczył od swojej koleżanki, aby mieć pracę jako fotografik. Do sprawy kradzieży doszło więc jeszcze przywłaszczenie mienia. Za te czyny grozi do 5 lat wiezienia.

 

ak, to