Dwóch rozbójników i dwa dozory - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch rozbójników i dwa dozory

Data publikacji 02.11.2010

Szybka akcja policjantów z Targówka doprowadziła do zatrzymania rozbójników. 18-letni Cezary M. i 19-letni Oskar K. zostali objęci policyjnym dozorem Za usiłowanie rozboju może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

O 4.00 nad ranem, na ulicy Wysockiego do patrolu policji podbiegł mężczyzna. Z jego relacji wynikało, że dwaj mężczyźni, którzy podjechali przed blok samochodem, wciągnęli go do klatki schodowej. Wycelowali w niego przedmiot przypominający broń i kazali oddać cenne rzeczy. Pokrzywdzony zdołał się oswobodzić z rąk rozbójników.

Policjanci z Targówka zabrali go do radiowozu. Przez kilka minut wspólnie poszukiwali sprawców napadu. Gdy na skrzyżowaniu ulic Chodeckiej i Łojewskiej pokrzywdzony mężczyzna rozpoznał podejrzane auto, policjanci zatrzymali je do kontroli.

W drzwiach auta znaleźli przedmiot przypominający broń i zatrzymali rozpoznanych przez pokrzywdzonego napastników. 18-letni Cezary M. i 19-letni Oskar K. trafili do policyjnych aresztów, a następnego dnia usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Prokuratura zastosowała wobec nich dozór policji.

ea/mb