Ukradł auto, by wrócić z Mazur - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł auto, by wrócić z Mazur

Data publikacji 02.11.2010

Policjanci z Leszna zatrzymali Daniela S. Mężczyzna wpadł, ponieważ nie chciał wracać z Mazur środkami komunikacji publicznej. Ukradł więc samochód. 20-latek został zatrzymany podczas kontroli drogowej. Następnego dnia młody mężczyzna został ponownie zatrzymany, tym razem przez policjantów z Błonia. Jak ustalili policjanci, Daniel S.również i tym razem przyjechał skradzionym "maluchem", a następnie usiłował ukraść szybę w innym fiacie.

Dochodziła 1.00 w nocy, gdy policjanci z Leszna zauważyli cinquecento jadące od strony Warszawy. Kierowca na widok radiowozu nagle skręcił, a następnie przyspieszył. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się za nim i już po kilku minutach pościgu zatrzymali auto.

Podczas kontroli kierowca nie okazał policjantom wymaganych dokumentów. Nie miał, ani dowodu rejestracyjnego, ani ubezpieczenia OC. Jak stwierdził samochód kupił kilka dni temu i dokumenty ma w domu. Nie może tam jednak wejść, bo ma skrzywiony klucz. Mundurowi przyjrzeli się bliżej autu. Podczas kontroli funkcjonariusze dostrzegli uszkodzoną kolumnę kierownicy z wyłamaną stacyjką, a zwisające przewody, były ze sobą poskręcane. To policjantom wystarczyło. Szybko też ustalili, że pojazd został skradziony na Mazurach. Funkcjonariusze zatrzymali Daniela S. Mężczyzna oświadczył, że nie chciał wracać z Mazur środkami komunikacji publicznej, dlatego ukradł samochód.

Następnego dnia 20-latek ponownie wpadł w ręce policjantów. Tym razem funkcjonariusze z Błonia przedstawili Danielowi S. zarzut usiłowania kradzieży szyby samochodowej. Jak ustalili detektywi, i tym razem mężczyzna przyjechał skradzionym samochodem. Daniel S. trafił do policyjnej celi. Jego sprawą zajmie się teraz sąd. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

 

ak, ego