Z jednej stacji ukradł ponad 240 litrów paliwa - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z jednej stacji ukradł ponad 240 litrów paliwa

Data publikacji 03.11.2010

Policjanci z Żabiej Woli odnaleźli sprawcę kradzieży paliwa z miejscowej stacji paliw. Kierowca bmw podczas czterokrotnego tankowania w tym samym miejscu wywiózł ze stacji ponad 240 litrów benzyny. Funkcjonariusze z Żabiej Woli i Radziejowic udowodnili 28-latkowi łącznie 7 podobnych kradzieży. Wczoraj Daniel S. przyznał się do wszystkich przestępstw i dobrowolnie poddał karze.

Gdy tylko policjanci z Żabiej Woli otrzymali informację od funkcjonariuszy z sąsiedniej jednostki o zatrzymaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa, natychmiast rozpoczęli analizę zgłoszeń takich przestępstw na swoim terenie. Szybko ustalili, że na jednej z miejscowych stacji paliw ostatnio doszło do kradzieży 60 litrów benzyny. Złodziejem miał być kierowca czarnego bmw, który po zatankowaniu pojazdu odjechał nie płacąc. Policjanci natychmiast potwierdzili, że jeden z zatrzymanych i rozpoznany przez pracowników stacji paliw złodziej, to ta sama osoba.

Funkcjonariusze z Żabiej Woli nie zakończyli na tym swoich ustaleń. Dowiedzieli się także, że do jednostki nie dotarło jeszcze inne zawiadomienie o podobnej kradzieży. Z zabezpieczonego przez policjantów zapisu monitoringu wynikało, że ten sam kierowca kilka dni wcześniej  tankował paliwo, za które nie zapłacił. Nie wyjasnione były również dwie inne zgłoszone wcześniej sprawy kradzieży benzyny. doszło do nich w lipcu i sierpniu.

Wszystko wskazywało na to, że sprawcą wszystkich czterech kradzieży na tej stacji był zatrzymany 28-latek. Szybko okazało się, że policjanci z Radziejowic również przypisali mu 3 kolejne kradzieże na swoim terenie. Wczoraj Daniel S. przyznał się do wszystkich 7 przestępstw i dobrowolnie poddał karze. Policjanci ustalają jeszcze udział w kradzieżach paliwa drugiego zatrzymanego. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

 

ak,kz