Kradli w szkole - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli w szkole

Data publikacji 05.11.2010

Policjanci z referatu do spraw nieletnich i patologii bardzo szybko ustalili, kim są sprawcy kradzieży kurtki ze szkoły podstawowej. Niedługo później zatrzymali obu 16-latków, których doskonale znali z wcześniejszych podobnych interwencji. Jeden to były uczeń tej szkoły, drugi uciekinier z ośrodka wychowawczego. Kurtka została odzyskana, a dodatkowo wyszło na jaw, że chłopcy mają na sumieniu jeszcze jedną kradzież w tej samej szkole, tym razem telefonu komórkowego.

Policjanci referatu nieletnich i patologii otrzymali informację o tym, że w jednej ze szkół podstawowych ktoś ukradł kurtkę o wartości 300 złotych.

Funkcjonariusze od razu zajęli się sprawą. Dokonali stosownych sprawdzeń na terenie szkoły oraz operacyjnych ustaleń. Bardzo szybko wytypowali prawdopodobnych złodziei. Było to dwóch 16-latków, których wcześniej policjanci już kilkakrotnie zatrzymywali. Jeden z nich okazał się byłym uczniem szkoły, z której zginęła kurtka, natomiast jego wspólnik był uciekinierem z ośrodka wychowawczego.

Po ustaleniu, kim są sprawcy kradzieży, pozostało już tylko ich zatrzymanie. Niestety obaj chłopcy niezbyt często pojawiali się w miejscach zamieszkania. Jeden wpadł w ręce policjantów na terenie osiedla , drugi ukrywał się u babci. Mundurowi odzyskali również kurtkę, którą jeden z nastolatków miał na sobie.

Dalsze wnikliwe czynności dowiodły również, że ci sami 16-latkowie dzień przed kradzieżą kurtki, dokładnie w tej samej szkole ukradli telefon komórkowy. Teraz obaj odpowiedzą za popełnione czyny.

ea/jw