Poszukiwani wpadli w metrze - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani wpadli w metrze

Data publikacji 25.11.2010

Policjanci z komisariatu metra namierzyli wczoraj kolejnych poszukiwanych. Przed południem mundurowi zatrzymali 28-letniego Adama M. oraz 42-letniego Krzysztofa S., poszukiwanych w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. 16-letnią Klaudię P. poszukiwał sąd rodzinny i nieletnich. Wpadła przy kontroli biletów.

Około 10.00 na stacji „Centrum” 28-letni Adam M. na widok policjantów próbował w pośpiechu opuścić stację. Nie uszło to uwadze mundurowych. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnym systemie okazało się, że od 5 miesięcy ukrywał się przed organami ścigania. Poszukiwał go praski Sąd Okręgowy w Warszawie. Adam M. na swoim koncie miał przestępstwo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. 28-latek trafił do aresztu na Białołęce. Tam odbędzie zasądzoną karę.

Po godzinie na stacji „Centrum” wywiadowcy wypatrzyli w tłumie pasażerów Krzysztofa S., którego wygląd skojarzyli z wizerunkiem osoby poszukiwanej. Sprawdzenie w policyjnym systemie potwierdziło przypuszczenia policjantów. 42-letni Krzysztof S. ukrywał się od ponad roku przed wymiarem sprawiedliwości. Sąd rejonowy w Biskupcu wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do aresztu śledczego lub zakładu karnego. Trafił do aresztu na ul. Rakowieckiej.

O 19.00 kontroler ZTM poprosił policyjny patrol o pomoc w ustaleniu danych osobowych pasażerki jadącej bez biletu. Szybko okazało się, że perspektywa uiszczenia kary za przejazd „na gapę” to nie jedyny kłopot 16-letniej Klaudii P. Podczas sprawdzania w policyjnej bazie wyszło, że nastolatka jest poszukiwana od miesiąca przez Sąd Rodzinny i Nieletnich dla Warszawy Mokotowa w celu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

 

ak, mc