Trzy razy zapomniał zapłacić - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy razy zapomniał zapłacić

Data publikacji 26.11.2010

Policjanci z zespołu do spraw wykroczeń bielańskiej komendy wspólnie z dochodzeniowcami ustalili sprawcę trzech kradzieży paliwa ze stacji benzynowej. Po długich analizach materiałów, funkcjonariusze doprowadzili do pozytywnego zakończenia sprawy. Daniela U. zatrzymali wywiadowcy. 29–latkowi już przedstawiono zarzuty.

Z materiałów, którymi zajęli się policjanci z bielańskiej komendy wynikało, że wykrycie sprawcy będzie bardzo trudne. Pierwsza kradzież paliwa miała bowiem miejsce na początku października, a sprawca do tej pory pozostawał bezkarny. W ciągu kilkunastu dni do komendy wpłynęły trzy zgłoszenia o kradzieży paliwa. Policjanci zaczęli bardzo wnikliwie analizować zgromadzone dokumenty. Z materiałów sprawy wynikało, że kradzieży dokonywał zawsze młody mężczyzna. Tankował paliwo na tej samej stacji benzynowej, ale o różnych porach. 29-latek z reguły tankował paliwo za około 100 złotych.

Po wielu dniach intensywnej i żmudnej pracy policjanci ustalili mężczyznę, który nie płacił za paliwo na stacji.

Wywiadowcy, około 9:00 zatrzymali Daniela U. Mężczyzna tłumaczył się, że zapomniał zapłacić za paliwo. 29-latkowi już przedstawiono zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, eb