Pobiły, bo nie ugotowała obiadu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pobiły, bo nie ugotowała obiadu

Data publikacji 26.11.2010

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniej Bernadecie Z. i 44-letniej Danucie S. zatrzymanym przez funkcjonariuszy z Ochoty. Kobiety podczas zakrapianej alkoholem imprezy dotkliwie pobiły 34-latkę i ukradły jej telefon. Miały do niej pretensje o to, że nie ugotowała swojemu konkubentowi obiadu. Pokrzywdzona w wyniku odniesionych obrażeń trafiła do szpitala, a sprawczynie do policyjnej celi.

Po 19:00 policjant pełniący służbę ze strażnikiem miejskim zostali wezwani na ulicę Racławicką gdzie oczekiwała pokrzywdzona. Z jej relacji wynikało, że kilka minut wcześniej została dotkliwie pobita i okradziona. Jako sprawców wskazała dwie kobiety, z którymi spożywała alkohol. Jak oświadczyła, napastniczki miały do niej pretensje o to, że nie ugotowała obiadu swojemu konkubentowi.

Wezwane na miejsce pogotowie przewiozło pokrzywdzoną do szpitala. Mundurowi, po ustaleniu dokładnych rysopisów napastniczek, udali się w poszukiwania. Kilka minut później zatrzymali 44-letnią Danutę S. i 27-letnią Bernadetę Z. Pierwsza z nich miała ponad promil, natomiast druga 0,16 promila alkoholu we krwi. Kobiety noc spędziły w policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiały usłyszały zarzuty. Za czyn, który popełniły grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony telefon komórkowy.

dt, ew