Grożąc nożem zdobył telefon i MP4 - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grożąc nożem zdobył telefon i MP4

Data publikacji 29.11.2010

17-letni Bartłomiej I. telefon komórkowy i MP4 zdobył grożąc użyciem noża 18-latkowi w rejonie stacji kolejowej w Klembowie. Wpadł w ręce funkcjonariuszy z Klembowa kilka dni później w Warszawie. Policjanci odzyskali skradziony telefon i przedstawili chłopakowi zarzuty dokonania rozboju. Prokurator rejonowy w Wołominie zastosował wobec niego policyjny dozór. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komisariatu w Klembowie prowadzili postępowanie dotyczące rozboju do jakiego doszło w rejonie stacji PKP Klembów. Do wracającego ze szkoły 18-latka podszedł jego rówieśnik, który wyjął nóż i grożąc jego użyciem, zarządał wydania telefonu komórkowego i innych wartościowych przedmiotów. Chłopak obawiając się o swoje bezpieczeństwo oddał napastnikowi telefon komórkowy i MP4. Sprawca zabrał rzeczy i szybko się oddalił.

Policjanci przez kilka dni pracowali nad sprawą. Zebrane dane oraz ustalenia nie przynosiły jednak zamierzonego celu. Tu z pomocą przeszli im koledzy z warszawskiej Pragi. Poinformowali funkcjonariuszy o zatrzymaniu młodego mężczyzny z telefonem komórkowym skradzionym w wyniku tego właśnie rozboju. Kryminalni przewieźli 17-letniego Bartłomieja I. do komisariatu w Tłuszczu. Poszkodowany 18-latek rozpoznał nie tylko zatrzymanego jako sprawcę rozboju, lecz również swój telefon komórkowy.

Funkcjonariusze przesłuchali 17-latka, przedstawiając mu zarzuty przestępstwa rozbójniczego. Prokuratura rejonowa w Wołominie zastosowała wobec niego policyjny dozór. Teraz Bartłomiejowi I. grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

dt, ts