Uwięził sąsiadkę z małymi dziećmi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwięził sąsiadkę z małymi dziećmi

Data publikacji 23.02.2011

Policjanci z Pragi Północ wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej interweniowali w mieszkaniu przy ulicy Wileńskiej. Zatrzymany Sławomir L. za uwięzienie sąsiadki oraz jej małych dzieci i zniszczenie należącego do niej telefonu komórkowego, usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

O godzinie 17.00 dzielnicowy z Pragi Północ otrzymał od mieszkańca dzielnicy informację, że życiu jego żony i jego małych dzieci zagraża niebezpieczeństwo. Jego najbliżsi zostali uwięzieni przez sąsiada, który straszył nożem i groźbą zabicia. Aby kobieta nie mogła wezwać pomocy, zniszczył jej telefon. Na szczęście nie wiedział, że miała drugi.

Dzielnicowy przekazał informację dyżurnemu, który wysłał na miejsce patrol policji. W mieszkaniu przy ulicy Wileńskiej panowała cisza. Do pomocy wezwano straż pożarną, która wyważyła drzwi. Po wejściu do mieszkania policjanci zastali jego właściciela Sławomira L. oraz wystraszoną kobietę z dwuletnim chłopcem i siedmiomiesięczną córką. Mężczyzna został zatrzymany.

Sławomir L. usłyszał zarzut uszkodzenia mienia oraz zmuszania do określonego zachowania. Może mu grozić do pięciu lat pozbawienia wolności.

kc/mb