Zarekwirowano narkotyki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarekwirowano narkotyki

Data publikacji 24.02.2011

W miejscowości Kanie policjanci z brwinowskiego komisariatu postanowili sprawdzić pojazd, którego kierowca bardzo nerwowo zareagował na widok radiowozu. W czasie kontroli funkcjonariusze zabezpieczyli 117 gramów narkotyku oraz zatrzymali 3 osoby. 24-letniemu właścicielowi narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed 19.30 policjanci patrolowali rejon służbowy. Kiedy jadący przez miejscowość Kanie kierowca volkswagena zaczął wykonywać nerwowe ruchy na widok jadącego za nim radiowozu, mundurowi postanowili sprawdzić, czym spowodowane jest takie zachowanie. Dowiedzieli się o tym natychmiast po otwarciu przez kierowcę okna. Ze środka auta wydobywał się charakterystyczny zapach. Nie było wątpliwości, że wewnątrz jest marihuana.

Po przeszukaniu samochodu funkcjonariusze znaleźli 4 torebki foliowe różnej pojemności, w których był susz roślinny. Kierowca pojazdu oświadczył, że jest to marihuana i stanowi jego własność.

Jakub S. oraz jego pasażerowie zostali przewiezieni do komisariatu. Po sprawdzeniu testerem oraz zważeniu substancji okazało się, że jest to wskazany narkotyk w ilości 117 gramów. 24-latek usłyszał 2 zarzuty. Prokurator orzekł dla niego dozór 4 razy w tygodniu oraz poręczenie majątkowe.

ea/dn