Zatrzymani z mefedronem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z mefedronem

Data publikacji 25.02.2011

Ursynowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie mefedron oraz udzielił go innej osobie. 24-letni Marcin M, który został objęty policyjnym dozorem oraz 20-letni Karol W. usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie mefedronu, który obecnie zaliczany jest do nielegalnych substancji psychotropowych, grozi kara do 3 lat więzienia.

Tuż przed 22.00 ursynowscy wywiadowcy w rejonie ulicy Rosoła zauważyli bmw, w którym siedziało dwóch młodych mężczyzn. Samochód podjechał na osiedlowy parking i wówczas do środka, po krótkiej rozmowie z kierowcą wsiadła, jeszcze jedna osoba. Policjanci postanowili skontrolować pojazd i znajdujące się w nim osoby. U siedzącego za kierownicą 20-letniego Karola W. funkcjonariusze znaleźli torebkę foliową z białym proszkiem, a u mężczyzny, który wsiadł do samochodu oprócz podobnej substancji, jeszcze 100 torebek z zapięciem strunowym oraz elektroniczną wagę. Wszyscy zostali przewiezieni do ursynowskiego komisariatu.

Po sprawdzeniu zabezpieczonej substancji okazało się, że jest to mefedron. Jak ustalili policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu, 24-letni Marcin M. nabył go w trakcie pobytu za granicą, a następnie przekazał porcję Karolowi W. Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwa. Za posiadanie środków odurzających oraz ich udzielanie grozi do 3 lat więzienia.

ea/mb