Miał być kredyt na spłatę długu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miał być kredyt na spłatę długu

Data publikacji 25.02.2011

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczo z Ochoty zatrzymali 30-letniego Tomasza W. Mężczyzna posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. W ten sposób chciał uzyskać kredyt w wysokości 10 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ochoccy specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że w jednym z banków na terenie dzielnicy mężczyzna będzie chciał wyłudzić kredyt. Po sprawdzeniu wszelkich informacji okazało się, że ubiegający się o kredyt w wysokości 10 tys. złotych 30-latek przedstawił w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

W czasie załatwiania ostatnich formalności, przed wypłatą pieniędzy, Tomasz W. został zatrzymany. Tłumaczył funkcjonariuszom, że kredyt miał przeznaczyć na spłatę długu. 30-latek usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Czyn, którego się dopuścił zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymany nie złożył podobnych wniosków kredytowych w innych bankach.

ea/ew