Kryminalni przejęli ponad 170 gramów narkotyków - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni przejęli ponad 170 gramów narkotyków

Data publikacji 28.02.2011

Ponad 170 gramów amfetaminy, marihuanę oraz elektroniczną wagę zabezpieczyli mokotowscy kryminalni w mieszkaniu u Pawła Ż. Mężczyzna, w momencie zatrzymania przez policjantów z oddziału prewencji miał przy sobie jedną porcję narkotyków. 28-latek już usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy w rejonie ulicy Odyńca. Policjanci zwrócili na niego uwagę, ponieważ na widok radiowozu odwrócił się i próbował uciekać. Kiedy mundurowi sprawdzili jego odzież, w kieszeni kurtki znaleźli zawiniątko z białym proszkiem. Jak się później okazało była to amfetamina. 28-latek trafił do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość narkotykową. Kiedy kryminalni pojawili się w mieszkaniu Pawła Ż. , w jednym z pokoi znaleźli słoik z dwoma torebkami amfetaminy i porcją marihuany oraz elektroniczną wagę. W efekcie ich działań do sprawy zabezpieczono ponad 170 gramów narkotyków. W ich ręce wpadł również związany ze sprawą Michał D., u którego w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli „działkę” marihuany.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Paweł Ż. odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu do 8 lat więzienia. 28-latek został objęty policyjnym dozorem.

dt, mb