Twierdził, że jest policjantem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Twierdził, że jest policjantem

Data publikacji 28.02.2011

35-letni Piotr B. posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Na pomysł wzięcia kredytu, wpadł wspólnie z kolegą. Mężczyźni chcieli uzyskać kredyt w wysokości 20 tys. złotych. Obaj zostali zatrzymani przez policjantów z Bielan, gdy pojawili się w placówce, aby odebrać pieniądze. Jeden z nich miał przy sobie podrobioną odznakę policyjną i twierdził, że jest funkcjonariuszem. Obaj odpowiedzą za usiłowanie wyłudzenia kredytu.

Bielańscy specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że w jednym z banków na terenie dzielnicy, 35-letni mężczyzna będzie chciał wyłudzić kredyt. Po sprawdzeniu wszelkich informacji okazało się, że Piotr B., ubiegając się o kredyt, w wysokości 20 000 złotych przedstawił w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

W czasie załatwiania ostatnich formalności, przed wypłatą pieniędzy, Piotr B. został zatrzymany. Chwilę później w rękach funkcjonariuszy był również Marcin M., który czekał na swojego kolegę. 29-latek okazał policjantom metalową odznakę policyjną, twierdząc, że jest funkcjonariuszem. Bardzo szybko wyszło na jaw, że jest to podrobiona odznaka. 35-latek i 29-latek zostali przewiezieni do komendy. Obaj już usłyszeli zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani nie złożyli podobnych wniosków kredytowych w innych bankach.

ea/eb