Zaatakowała 56-latkę na klatce schodowej - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowała 56-latkę na klatce schodowej

Data publikacji 28.02.2011

Na dwa miesiące aresztował sąd 23-letnią Małgorzatę D. która napadła na klatce schodowej bloku na 56-letnią kobietę. Napastniczka używając siły próbowała wyrwać pokrzywdzonej torebkę. Dzięki natychmiastowej reakcji pracownika ochrony, nietrzeźwa napastniczka kilka minut później była już w rękach policjantów z Ochoty. Za czyn, który popełniła grozi jej kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło po 10:00 na klatce schodowej, w jednym z bloków w Al. Jerozolimskich. 23-letnia Małgorzata D. używając siły usiłowała wyrwać 56-letniej kobiecie torebkę. Na pomoc pokrzywdzonej ruszył pracownik ochrony bloku. Mężczyzna obezwładnił napastniczkę i o całym zdarzeniu powiadomił policjantów z Ochoty.

Funkcjonariusze natychmiast przybyli na miejsce i zatrzymali 23-latkę. Podczas doprowadzenia do radiowozu kobieta była bardzo agresywna, nie reagowała na prośby i polecenia interweniujących policjantów. Małgorzata D. noc spędziła w ośrodku dla osób nietrzeźwych, miała 2,5 promila alkoholu w organizmie. Śledczy przedstawili jej zarzuty za usiłowanie rozboju oraz zmuszania funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej. Sąd aresztował 23-latkę na 2 miesiące. Za czyn, który popełniła grozi jej nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

ak, ew