Sprawca rozboju w areszcie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca rozboju w areszcie

Data publikacji 28.02.2011

Wilanowscy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju. Rafał O. ponad dwa miesiące temu pobił mężczyznę znanego mu z widzenia i ukradł 1.800 złotych. Za popełnione przestępstwoRafaławi O. grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 38-latek został już tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku. Sprawcy weszli do mieszkania przy ulicy Egejskiej i zaatakowali jego właściciela. Najpierw kopali mężczyznę po całym ciele i bili po twarzy, a następnie ukradli mu 1.800 złotych. Pokrzywdzony mężczyzna zgłosił sprawę wilanowskim policjantom.

Kryminalni ustali, że związek z nią może mieć 38-letni Rafał O. Mężczyzna poszukiwany od dłuższego czasu, został zatrzymany przez wilanowskich funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu. W prokuraturze usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Teraz policjanci poszukują jego wspólnika. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 12.

dt, mb