Marihuana w kieszeniach - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Marihuana w kieszeniach

Data publikacji 07.04.2011

Dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie marihuanę zatrzymał dzielnicowy ze Śródmieścia. Obaj młodzi mężczyźni na widok mundurowego wyraźnie się speszyli. Jak się okazało mieli powód. Teraz 19-letni Robert U. i 18-letni Jarosław Ch. odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy ze Śródmieścia  szedł ul. Karmelicką. Jego uwagę zwróciło dwóch mężczyzn, którzy stali w bramie. Na widok umundurowanego policjanta zaczęli się dziwnie zachowywać. Było widać, że się speszyli i po chwili schowali ręce do kieszeni. Kiedy mundurowy podszedł do nich wyraźnie wyczuł woń marihuany.

Wylegitymował obu mężczyzn. Robert U. (19 l.) i Jarosław Ch. (18 l.) oświadczyli, że nie mają nic przy sobie. Policjant jednak nie dał wiary ich słowom i skontrolował  ich odzież. Okazało się., że  Robert U. marihuanę schował w kieszeni bluzy, z kolei  Jarosław Ch. – w prawej kieszeni spodni.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy przy ul.  Wilczej. Policjanci przedstawią im  zarzut posiadania narkotyków. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

dt, ah