Świąteczny weekend na stołecznych drogach - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Świąteczny weekend na stołecznych drogach

Data publikacji 26.04.2011

Pomimo apeli o ostrożną jazdę, przestrzeganie dozwolonej prędkości i nie wsiadanie za kierownicę nawet po niewielkiej dawce alkoholu na terenie Warszawy doszło do większej liczby zdarzeń niż zeszłym roku. W święta odnotowaliśmy 25 wypadków i 146 kolizji, zatrzymano też 106 nietrzeźwych kierujących.

Największe natężenie ruchu było w piątkowy wieczór, kiedy to wiele osób wyjeżdżało z Warszawy. To właśnie w piątek odnotowaliśmy największą liczbę kolizji drogowych. Funkcjonariusze musieli interweniować aż 94 razy doszło też do ośmiu wypadków drogowych w których rannych zostało 8 osób.  W zeszłym roku odnotowaliśmy 80 kolizji i 7 wypadków. Zatrzymano w stołecznym garnizonie 32 nietrzeźwych kierujących. W zeszłym roku w całym stołecznym garnizonie było takich przypadków 24.

W sobotę odnotowaliśmy 24 kolizje 6 wypadków w których osiem osób zostało rannych. W zeszłym roku kolizji było znacznie więcej bo aż 80 nie doszło natomiast do wypadków. Zatrzymano na terenie stołecznego garnizonu 34 nietrzeźwych dla porównania w zeszłym roku było ich 27.

Niedziela na stołecznych drogach to 7 kolizji i 4 wypadki, zatrzymano 19 nietrzeźwych kierujących w zeszłym roku nietrzeźwych kierujących było 12 a kolizji 40.

Wielkanocny poniedziałek przyniósł 21 kolizji i 7 wypadków. Funkcjonariusze zatrzymali też 21 nietrzeźwych kierujacych.

Niestety  na terenie Warszawy doszło do wiekszej liczby zdarzeń niż w zeszłym roku, wiecej też zatrzymano nietrzeźwych kierujących. Zbliża się kolejny długi weekend, dlatego też apelujemy do kierujących o bezpieczną jazdę i rozwagę. Mamy nadzieję, że majówka wypadnie lepiej niż święta.