Areszt za narkotyki i łapówkę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za narkotyki i łapówkę

Data publikacji 30.05.2011

Mokotowscy policjanci podczas kontroli samochodu przy ulicy Puławskiej znaleźli u kierowcy i pasażera blisko 50 gramów marihuany. 36-letni Marek M. w trakcie policyjnych czynności próbował ratować się łapówką. Mężczyzna odpowie nie tylko za posiadanie narkotyków, ale również za wręczenie funkcjonariuszowi korzyści majątkowej, za co może trafić za kratki nawet na 8 lat. 37-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia. Mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani przez sąd.

Funkcjonariusze z Mokotowa patrolując teren ulicy Puławskiej zwrócili uwagę na volkswagena, którym poruszało się dwóch mężczyzn. Kierowca na widok radiowozu przyspieszył i zaczął się oddalać. Policjanci postanowili go zatrzymać i sprawdzić co przewozi. Podczas kontroli u kierowcy 36-letniego Marka M. mundurowi znaleźli w kieszeni spodni susz roślinny zawinięty w folię. Narkotyki posiadał przy sobie również pasażer 37-letni Adam J.

Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 50 gramów marihuany, a Marek M. oraz Adam J. zostali zatrzymani. Podczas policyjnych czynności 36-latek proponował policjantowi łapówkę. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty za posiadanie narkotyków, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Marek M. dodatkowo odpowie za wręczenie korzyści majątkowej, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia.

dt, ac,mb