Napadł na kobietę w autobusie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na kobietę w autobusie

Data publikacji 31.05.2011

Sąd tymczasowo aresztował sprawcę rozboju, którego zatrzymali ursynowscy policjanci. 27-letni Marek G. zaatakował w autobusie młodą kobietę i zerwał jej z szyi złotych łańcuszek. Kilkunastu minut potrzebowali funkcjonariusze, aby mężczyzna wpadł w ich ręce. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w autobusie na trasie Piaseczno – Warszawa. Jeden z pasażerów zachowywał się agresywnie i zaczepiał młodą kobietę. Nagle zaatakował ją i zaczął dusić oraz szarpać. Potem zerwał jej z szyi złoty łańcuszek i wybiegł z autobusu.

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu ustalili rysopis napastnika i rozpoczęli jego poszukiwania. Już po kilkunastu minutach zauważyli młodego mężczyznę w rejonie Dworca Południowego. 27-letni Marek G. został zatrzymany. Poszkodowana kobieta odzyskała również swój łańcuszek, który mundurowi znaleźli przy sprawcy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut za rozbój i został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara nawet do 12 lat wiezienia.

dt, mb