Od podpalenia i znieważenia do policyjnego dozoru - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Od podpalenia i znieważenia do policyjnego dozoru

Data publikacji 31.05.2011

Rozlali i podpalili na ulicy w Jadowie substancję łatwopalną. Później schowali się i zamknęli w pobliskim barze, gdzie porozrzucali i potłukli butelki. Podczas interwencji i zatrzymania przez funkcjonariuszy byli agresywni i wulgarni. Wielokrotnie znieważyli policjantów, oraz powołując się na liczne znajomości grozili zwolnieniem ze służby. 21-letni Paweł W. z wynikiem prawie 1,1 promil i 23-letni Krzysztof N. z wynikiem blisko 1,7 promila alkoholu trafili do policyjnej celi. Usłyszeli łącznie sześć zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko działalności instytucji państwowych. Obaj zostali też objęci policyjnymi dozorami.

Funkcjonariusze z komisariatu w Jadowie kilka minut po 7:00 zostali powiadomieni, że na jednej z ulic młodzi ludzie rozlali jakąś substancję, która następnie została przez nich podpalona. Pożar został szybko ugaszony przez jednego z mieszkańców. Przybyli na miejsce policjanci szybko ustalili, że osoby podejrzewane o ten czyn weszły do pobliskiego baru. Drzwi do budynku były jednak zamknięte. Przez jedno z okien wyjrzał znany funkcjonariuszom mężczyzna, który znieważył ich używając słów wulgarnych, jak również odmówił otwarcia drzwi.

Po kilku minutach policjanci wraz z właścicielem weszli do baru, gdzie zastali porozrzucane i potłuczone butelki oraz śmieci. Dwóch z mężczyzn przebywających w budynku nadal próbowało ukryć się w jednym z pomieszczeń, przez cały czas używając w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy słów wulgarnych, oraz powołując się na liczne wpływy i znajomości grożąc zwolnieniem ze służby. Ci szybko poradzili sobie z agresywnymi młodzieńcami.

21-letni Paweł W. z wynikiem prawie 1,1 promil i 23-letni Krzysztof N. z wynikiem blisko 1,7 promila alkoholu zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Wczoraj pierwszy usłyszał cztery zarzuty w tym dwa znieważenia funkcjonariusza publicznego, następne dwa stosowania gróźb bezprawnych, które miały zmusić policjantów do zaniechania czynności służbowych. 23-latkowi zostały przedstawione dwa zarzuty znieważenia funkcjonariuszy policji. Obaj decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie zostali objęci policyjnymi dozorami. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

dt, ts