Wyrwał kobiecie pieniądze z ręki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyrwał kobiecie pieniądze z ręki

Data publikacji 24.06.2011

Kryminalni z wolskiej Komendy zatrzymali Krzysztofa K. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież rozbójniczą do której doszło na początku maja br. w urzędzie pocztowym. 44-latek wyrwał wtedy kobiecie z ręki pieniądze w kwocie 1800 złotych po czym odepchnął ją i uciekł. Krzysztof K. usłyszał już zarzuty karne, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Na początku maja br. do komendy zgłosiła się pokrzywdzona. Z jej relacji wynikało, że w urzędzie pocztowym podszedł do niej nieznany mężczyzna, wyrywał jej z ręki pieniądze w kwocie 1800 złotych, gdy pokrzywdzona usiłował go zatrzymać mężczyzna odepchnął ją i uciekł. Kobieta szczegółowo opisała wygląd mężczyzny. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu.

Policjanci ustalili, że sprawcą jest dobrze im znany Krzysztof K. 44-latek był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W prokuraturze Krzysztof K. usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej działając w okresie recydywy.

Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za ten czyn grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

mm, KRP IV