Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grafficiarz spowodował straty za 26 tysięcy, usłyszał 41 zarzutów

Data publikacji 24.06.2011

Policjanci z Woli zatrzymali 15-latka podejrzewanego o wykonanie w ciągu ostatniego półrocza na Bemowie 41 nielegalnych graffiti. Spółdzielnię mieszkaniowe oszacowały straty na ponad 26 tysięcy złotych. Młody mężczyzna malował głównie bloki mieszkalne oraz pergole. Graficiarz usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Wkrótce sprawę rozpatrzy sąd rodzinny.

Funkcjonariusze z wydziału ds. nieletnich i patologii od pewnego czasu zajmowali się grafficiarzem, który - według nich - miał na koncie kilkadziesiąt nielegalnych graffiti. Mundurowi analizowali kolejne wpływające zawiadomienia, przesłuchiwali świadków i prowadzili wiele czynności operacyjnych, które pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie podejrzewanego 15-latka. Młody mężczyzna był zaskoczony działaniami Policji. W mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt zeszytów, w których młody mężczyzna projektował swoje rysunki.

Jak ustalili policjanci, 15-letni Mateusz od końca 2010r do chwili zatrzymania na terenie Bemowa zniszczył 41 elewacji budynków. Nielegalne graffiti malował głównie na blokach mieszkalnych i pergolach. Spółdzielnie mieszkaniowe straty wyceniły na ponad 26 tysięcy złotych.

Wkrótce sprawę rozpatrzy sąd rodzinny.

mm, KRP IV