Syn chciał zabić matkę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Syn chciał zabić matkę

Data publikacji 27.06.2011

Zarzut usiłowania zabójstwa matki usłyszał Wojciech D. zatrzymany przez ochockich policjantów. Mężczyzna zaatakował kobietę drewnianym taboretem, a następnie nożem ranił w okolicy szyi. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 22-latek został już decyzją sądu tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Ochoty. Jak ustalili policjanci, 22-letni mężczyzna zaatakował drewnianym taboretem swoją matkę. Następnie sięgnął po nóż i ranił nim kobietę, grożąc przy tym, że wywiezie ją do lasu i zabije. 55-letnia kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Wszystkiemu przyglądał się 19-letni kolega Wojciecha D., z którym wcześniej spożywał alkohol.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z Ochoty natychmiast udali się na miejsce. W mieszkaniu zatrzymali 22-letniego Wojciecha D. i 19-letniego Norberta B. Obaj trafili do policyjnego aresztu. W organizmie mieli po prawie 2 promile alkoholu.

Wojciech D. usłyszał już w prokuraturze zarzut za usiłowanie zabójstwa matki, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Norbert B. odpowie natomiast za nieudzielenie pomocy.

ea/ew