W trójkę chcieli wyłudzić 12 tysięcy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trójkę chcieli wyłudzić 12 tysięcy

Data publikacji 29.06.2011

40-letni Tomasz M., 34-letni Dominik N. i 49-letni Mirosław S. postanowili wyłudzić z banku 12 tysięcy złotych. Wpadli na gorącym uczynku, tuż przed podpisaniem umowy. Do transakcji nie dopuścili czujni funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Dziś mężczyźni trafią do prokuratury.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację na temat mężczyzny, który próbuje wyłudzić z banku kredyt.

40-letni Tomasz M. przedłożył sfałszowane dokumenty o zatrudnieniu i zarobkach i złożył wniosek o przyznanie mu 12 tysięcy złotych. Funkcjonariusze bardzo sprawnie ustalili, że 40-latek nie działał sam. Miał dwóch wspólników. Jeden wystawił fałszywe dokumenty, drugi pomagał w organizacji całego przedsięwzięcia.

Policjanci przygotowali działania. Pojawili się w miejscu, gdzie miało dojść do podpisania umowy. Tomasz M. zgodnie z przewidywaniami udał się do banku na sfinalizowanie formalności, natomiast 34-letni Dominik N. i 49-letni Mirosław S. oczekiwali na niego w samochodzie. Do podpisania umowy i wypłaty gotówki nie doszło. Całą trójkę policjanci błyskawicznie zatrzymali.

Teraz przyjdzie im odpowiedzieć za usiłowanie dokonania przestępstwa. Dziś o dalszym losie mężczyzn zdecyduje prokurator.

ea/jw