Zatrzymani za oszustwa bankowe - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za oszustwa bankowe

Data publikacji 30.06.2011

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali trzy osoby podejrzewane o próbę wyłudzenia 50 tysięcznego kredytu i karty kredytowej z limitem na kolejne 30 tysięcy złotych. 24-letniej Barbarze S., 40-letniemu Kazimierzowi J. i 71-letniemu Antoniemu G. grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 24-letnią Barbarę S. i 71-letniego Antoniego G. w chwili, kiedy posługując się sfałszowaną dokumentacją usiłowali dokonać wyłudzenia karty kredytowej z limitem 30 tysięcy złotych na szkodę jednego z warszawskich banków.

Podczas dalszych czynności przeprowadzonych przez policjantów przy zatrzymanych ujawniono i zabezpieczono dokumenty potwierdzające dokonanie wyłudzeń i usiłowań na szkodę innych banków, pieczątki firmowe i imienne wykorzystywane do popełniania przestępstw oraz sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu. Ponadto przy zatrzymanej kobiecie oraz w jej miejscu zamieszkania ujawniono i zabezpieczono 8000 złotych pochodzących prawdopodobnie z wyłudzeń.

Koleją osobą zatrzymaną przez policjantów jest 40-letni Kazimierz J. Również on jest podejrzewany o oszustwa bankowe. Mężczyzna wpadł w chwili, gdy posługując się sfałszowaną dokumentacją usiłował wyłudzić kredyt na 50 tysięcy złotych.

Wszystkim zatrzymanym za oszustwa grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

rsz