Dwa areszty za bójkę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa areszty za bójkę

Data publikacji 30.06.2011

Troje rannych, pościg kajakiem i dwie zatrzymane osoby to bilans bójki do jakiej doszło w Puchałach. Kamil L. (29 l) i Marek W. (31 l.) zapewnili sobie wakacje w areszcie. Za udział w bójce z użyciem noża grozi im do 8 lat więzienia.

Tuż po godzinie 18 załogi z Raszyna oraz ruchu drogowego zostały skierowane do miejscowości Puchały. Z informacji, która dotarła do dyżurnego wynikało, że ma miejsce bójka. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zastali 2 leżących na ziemi pokrzywdzonych, kobietę oraz 2 oddalających się mężczyzn. Jak się okazało byli to sprawcy ataku.

Pierwszego z nich natychmiast zatrzymano. Pomimo że na miejscu byli mundurowi,nadal atakował poszkodowanych. Drugi natomiast salwował się ucieczką przez pobliski zbiornik wodny. Aby mu to uniemożliwić, funkcjonariusz wskoczył do kajaka stojącego przy brzegu. Po kilku chwilach napastnik był już na obezwładniony i umieszczony w radiowozie.

Policjanci z Michałowic zebrali materiał dowodowy. Pomogli im w tym między innymi płetwonurkowie, którzy przeszukali zbiornik wodny w poszukiwaniu narzędzia. Wszyscy pokrzywdzeni trafili do szpitali, a sprawcy do komisariatu.

Wczoraj na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec Kamila L. i Marka W. tymczasowe aresztowanie.

dn/pz