Zatrzymano podejrzanego o paserstwo - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o paserstwo

Data publikacji 26.07.2011

Dzielnicowy z Wawra zatrzymał 37-letniego Piotra D. Mężczyzna jechał toyotą, a w bagażniku przewoził markowe i drogie ubrania, wszystkie z metkami, niestety wszystkie też kradzione. Odzież pochodziła z kradzieży z włamaniem, która miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku w Grodzisku Mazowieckim. Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut paserstwa.

Dzielnicowy z komisariatu przy ulicy Mrówczej otrzymał informację o tym, że pewien mężczyzna, który jeździ toyotą avensis może handlować drogimi markowymi ubraniami po okazyjnych cenach. Istniało podejrzenie, że odzież którą oferuje do sprzedaży może pochodzić z nielegalnego źródła.

Policjant w zasadzie od razu zajął się sprawą. Sprawdził i ustalił niezbędne szczegóły, po czym podjął czynności w terenie. Bardzo szybko udało mu się namierzyć samochód. Zatrzymał go do kontroli. Za kierownicą, zgodnie z przewidywaniami siedział 37-letni Piotr D. W bagażniku samochodu funkcjonariusz znalazł i zabezpieczył damskie kurtki, sukienki i bluzki. Wszystkie ubrania były markowe, miały metki, na których widniały bardzo wysokie ceny. Mężczyzna twierdził, że kupił cały ten towar za około 4 tysiące złotych. Według wskazań cen warty był około 35 tysięcy złotych.
Sprawa bardzo szybko została wyjaśniona przez policjantów z komisariatu w Wawrze. Okazało się, że odzież pochodzi z kradzieży z włamaniem do magazynu w Grodzisku Mazowieckim, której dokonano w listopadzie ubiegłego roku.

Dochodzeniowcy przedstawili zatrzymanemu zarzut paserstwa. Teraz 37-latek odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem.

ak