Zatrzymano nietrzeźwego opiekuna 5-letniej dziewczynki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano nietrzeźwego opiekuna 5-letniej dziewczynki

Data publikacji 26.07.2011

Siedem załóg policji z Pragi Północ, jedna oddziału prewencji i przewodnik z psem tropiącym szukało 5-letniej Wiktorii. Ponad dwie godziny mundurowi przeczesywali Las Bródnowski i okolice po tym, jak zaalarmowała ich 40-letnia kobieta, która zainteresowała się losem małego dziecka. Z jej relacji wynikało, że dziewczynka została przez przebywającego z nią mężczyznę siłą zaciągnięta w głąb lasu.

Dwadzieścia minut po północy policjanci z oddziałów prewencji odnaleźli na działkach poszukiwanego mężczyznę i dziecko. 40-letniego Norberta P. rozpoznała kobieta - świadek, która przez cały czas towarzyszyła policjantom w poszukiwaniach. Mężczyzna miał dwa promile alkoholu we krwi. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, a 5–letnia Wiktoria do szpitala. Dziecko zostało zbadane przez lekarza, który określił jego stan zdrowia jako dobry.

Nieodpowiedzialny mężczyzna usłyszał zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może mu grozić od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Z policyjnych ustaleń wynika, że matka Wiktorii zostawiła ją pod opieką konkubenta - Norberta P. i pojechała do pracy. Wtedy mężczyzna był jeszcze trzeźwy.

ak, mb