Tymczasowy areszt dla „Administratorki” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla „Administratorki”

Data publikacji 28.07.2011

Policjanci z Ochoty zatrzymali 23-letnią kobietę, która podając się za administratorkę dokonała kradzieży w 3 mieszkaniach. Jej łupem padły złoty łańcuszek oraz 2550 złotych i 300 dolarów. Decyzją sądu kobieta została tymczasowo aresztowana na okres 2 miesięcy. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie jej wspólników jest tylko kwestią czasu.

Policjanci z Ochoty na ulicy Słupeckiej zatrzymali 23-latkę. Kobieta podając się za administratorkę okradła 83-letnią mieszkankę dzielnicy. Pod pretekstem sprawdzenia ciśnienia w rurach weszła do jej mieszkania. W czasie, gdy odkręcała wodę w łazience, jej wspólnik plądrował mieszkanie. Kiedy para wybiegła z mieszkania, pokrzywdzona stwierdziła brak 1450 złotych.

Uciekającą kobietę ujął dozorca bloku, który o całym zdarzeniu powiadomił policjantów z Ochoty.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu pracujący nad sprawą ustalili, że zatrzymana ma na swoim koncie jeszcze dwie inne kradzieże mieszkaniowe. W czerwcu z mieszkania przy ulicy Kopińskiej ukradła złoty łańcuszek warty 700 złotych, z kolei na początku lipca z mieszkania przy ulicy Bobrowskiego jej łupem padło 400 złotych i 300 dolarów. ,,Administratorka” usłyszała trzy zarzuty. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 2 miesiące. Ztrzymanie jej wspólników jest tylko kwestią czasu.

ec