Nielegalnie zakupił pistolet i amunicję - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie zakupił pistolet i amunicję

Data publikacji 29.07.2011

Policjanci z bielańskiego patrolu zatrzymali mężczyznę, który posiadał broń gazową oraz 20 sztuk amunicji. 37-latek kupił pistolet na bazarze Wolumen i nie miał pozwolenia na jej posiadanie. Dzisiaj Andrzej Ł. zostanie przewieziony do prokuratury, gdzie prawdopodobnie zostaną mu przedstawione zarzuty za nielegalne posiadanie broni i amunicji.

O 12:00 mundurowi z Bielan otrzymali informację, że przy ulicy Kasprowicza grupa osób spożywa alkohol, a jeden z mężczyzn wymachuje przedmiotem przypominającym broń. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali między innymi Andrzeja Ł., który trzymał w ręku pistolet gazowy, a przy sobie miał dwa pudełka z amunicją. Policjanci odebrali broń i amunicję mężczyźnie i zabezpieczyli ją. 37-latek oświadczył, że pistolet kupił na bazarze Wolumen i nie miał pozwolenia na jej posiadanie.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do izby wytrzeźwień, gdyż we krwi miał prawie 2 promile alkoholu. Dzisiaj zostanie przewieziony do prokuratury, gdzie prawdopodobnie zostanie mu przedstawiony zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ak, eb