Policjanci rozbili grupę włamywaczy do mieszkań - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę włamywaczy do mieszkań

Data publikacji 29.10.2011

Tuż przed zbliżającym się Świętem Zmarłych policjanci wydziału kryminalnego stołecznej policji rozbili trzyosobową grupę przestępczą zajmującą się włamaniami do mieszkań w Warszawie i okolicznych powiatach. 32-letni Dariusz P., 41-letni Piotr D. i 37-letni Jakub O. zwykle znikali z łupem, zanim ktokolwiek ich dostrzegł. Tym razem mieli pecha. Wpadli w ręce Policji, gdy tuż po włamaniu do mieszkania w Mińsku Mazowieckim próbowali uciec. Okazało się też, że tego dnia włamali się jeszcze do 2 innych mieszkań: w Mińsku i Siedlcach. Policjanci odzyskali wszystkie zrabowane tego dnia przedmioty oraz zabezpieczyli inne rzeczy pochodzące prawdopodobnie z włamań. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a sąd zdecydował o ich trzymiesięcznym aresztowaniu.

Od pewnego czasu do policjantów komendy stołecznej docierały informacje o włamaniach do mieszkań w Warszawie i okolicznych powiatach. Z policyjnych ustaleń wynikało, że sprawcy zwykle włamywali się około południa. Dwóch z nich wchodziło do środka, a jeden pozostawał na zewnątrz. Wykorzystując nieobecność domowników kradli wszystko, co stanowić mogło wartość. Rabowali biżuterię, pieniądze, sprzęt rtv, a nawet klasery z numizmatami, czy zegarki. Działali szybko, znikali, zanim ktokolwiek się zorientował.

Tym razem działali podobnie. Tylko finał był nie taki, jak spodziewali się włamywacze. Kryminalni z komendy stołecznej zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 32 do 41 lat (wszyscy z Warszawy) tuż po tym, jak włamali się do mieszkania w Mińsku Mazowieckim. Próbowali właśnie uciec z łupem, gdy przed nimi pojawili się policjanci. Zaskoczonym nie pozostało nic innego, jak oddać wszystko, co zrabowali. Zabezpieczono też inne przedmioty pochodzące z przestępstw, m.in. telefony, konsole, biżuterię i pieniądze.

Cała trójka została przewieziona do Warszawy i osadzona w policyjnym areszcie. Podczas sprawdzeń wyszło na jaw, że mężczyźni są znani policji, dwóch z nich było karanych w warunkach recydywy. Obaj opuścili w tym roku zakłady karne. Jeden z nich odbył karę za kradzież z włamaniem, drugi za rozbój. Wszyscy usłyszeli już 3 zarzuty, a sąd na wniosek kryminalnych z komendy stołecznej i Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga (pod której nadzorem prowadzone jest postępowanie) zastosował wobec nich trzymiesięczne tymczasowe aresztowanie. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa.

Rozbicie przez policjantów grupy włamywaczy jest niezwykle ważne szczególnie w przeddzień Święta Zmarłych. Wiele osób planuje w najbliższych dniach odwiedzić groby najbliższych. Pozostawi tym samym swoje mieszkania czy domy bez opieki, nieraz na kilka godzin, nieraz na dłużej. Dlatego też policjanci przypominają o własciwym zabezpieczeniu swoich mieszkań.

 

ak
 

Ładowanie odtwarzacza...