Okradła mieszkanie twierdząc, że potrzebuje pomocy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradła mieszkanie twierdząc, że potrzebuje pomocy

Data publikacji 25.10.2011

W ręce mokotowskich policjantów trafiła Agata G. 33-latka jest podejrzana o kradzież w mieszkaniu, do którego została wpuszczona pod pretekstem pozostawienia wiadomości dla sąsiada. Jej łupem padły pieniądze i biżuteria. Kobieta usłyszała już zarzut i została objęta policyjnym dozorem. Teraz grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie października. Właścicielka mieszkania przy ulicy Modzelewskiego wpuściła do środka dwie kobiety, które poprosiły ją o pomoc. Obie twierdziły, że są cudzoziemkami, a starsza pani miał pomóc im w napisaniu wiadomości dla sąsiada, który był ich rzekomym znajomym. Po ich wyjściu okazało się, ze z mieszkania zniknęła biżuteria oraz znaczna suma pieniędzy.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą może mieć Agata G., która była już notowana za podobne przestępstwa. Stróże prawa ustalili, gdzie przebywa obecnie kobieta. Do jej zatrzymania doszło na terenie Nadarzyna. 33-latka usłyszała już zarzut za kradzież i został objęta policyjnym dozorem. Grozi jej kara do 5 lat więzienia. Teraz policjanci poszukują jej wspólniczki.

Po raz kolejny apelujemy do Państwa o rozwagę. Nie otwierajcie drzwi nieznajomym , zwłaszcza wtedy, gdy nie znacie celu ich wizyty. Jeżeli zjawił się u Was przedstawiciel jakiejś instytucji, np. administracji, banku, bez otwierania drzwi sprawdźcie telefonicznie, czy był on do Was kierowany. Pamiętajcie o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajcie ich do mieszkań i nie afiszujcie się posiadanym majątkiem.

Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców powinien natychmiast skontaktować się z Komendą Rejonową Policji Warszawa II pod numerami telefonów 22 603-11-55 i 22 603-11-56 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 lub 112.

dt, mb