Kryminalni zatrzymali poszukiwanego rozbójnika i oszusta - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali poszukiwanego rozbójnika i oszusta

Data publikacji 30.10.2011

Policjantów zespołu poszukiwań celowych wydziału kryminalnego stołecznej Policji nie zmyliły dane podawane przez mężczyznę. Zatrzymali 39-letniego Rafała S., poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy Praga Południe. Mężczyzna ma do odbycia karę 4 lat pozbawienia wolności za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia i oszustwa.

Mężczyzna poszukiwany był od 2 lat. Cały czas ukrywał się, często zmieniał miejsca pobytu. Aby utrudnić ściganie, często podawał fałszywe dane. Policjanci z wydziału kryminalnego sprawdzali wszystkie miejsca, w których mógł przebywać 39-latek. Prowadzili rozpoznanie środowiska przestępczego. Gdy ustalili, że Rafał S. przebywa w jednej z podwarszawskich miejscowości, postanowili informację dokładnie sprawdzić.

Popołudniu udali się do Ząbek i tam w jednym z domów zatrzymali poszukiwanego. Mężczyzna próbował wprowadzić policjantów w błąd podając fałszywe dane. Kryminalni nie dali się jednak zwieść. Sprawdzenie tylko potwierdziło, że zatrzymany to poszukiwany listem gończym Rafał S. Mężczyzna ma do odbycia karę 4 lat pozbawienia wolności za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia i oszustwa. Natychmiast został osadzony w policyjnym areszcie. Teraz zostanie przewieziony do zakładu karnego.

 

ak

Ładowanie odtwarzacza...