Zaginionego w nocy mężczyznę, odnaleziono w lesie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginionego w nocy mężczyznę, odnaleziono w lesie

Data publikacji 21.11.2011

Przed 21.00 policjanci pełniący służbę dyżurną w otwockiej komendzie, otrzymali zgłoszenie o zaginięciu ciężko chorego mężczyzny. Dzięki błyskawicznie zorganizowanej akcji poszukiwawczej, tuż po północy wyziębianego mężczyznę odnaleziono w lesie. W poszukiwania zaangażowano trzy zastępy straży pożarnej, policjantów z komisariatów podległych komendzie w Otwocku, a także funkcjonariuszy z Warszawy.

Policjanci pełniący dzisiejszej nocy służbę dyżurną w Otwocku, przed 21.00 zostali poinformowani o zaginięciu mężczyzny. Z przeprowadzonych przez policjantów ustaleń wynikało, że 60-latek jest osobą ciężko chorą, cierpiąca na zanik pamięci, lecz nigdy dotąd nie zdążyło się by sam wyszedł z domu.

Funkcjonariusze, natychmiast podjęli szeroko zakrojone działania poszukiwawcze. Podlegli otwockiej komendzie funkcjonariusze z komisariatów i posterunków wspólnie z poproszonymi o pomoc strażakami, przez kilka godzin przeczesywali miasto. W poszukiwania zaangażowano również przewodnika z psem tropiącym i oddział policjantów prewencji z Warszawy.

Tuż po północy w lesie w pobliżu Otwocka policjanci i strażacy odnaleźli leżącego mężczyznę. Lekarz pogotowia ratunkowego u odnalezionego m mężczyzny stwierdził na szczęście jedynie wyziębienie organizmu.

dt, js