Pijany kierowca uciekał przed policją - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca uciekał przed policją

Data publikacji 05.12.2011

Gdy policjanci z piaseczyńskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę mercedesa, ten zaczął uciekać. Po krótkim pościgu i zatrzymaniu okazało się, że Łukasz M. jest pijany, nie ma prawa jazdy, a auto polisy OC. Badanie wykazało prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Tuż po północy policjanci z piaseczyńskiej drogówki patrolujący rejon Tarczyna zwrócili uwagę jadącego mercedesa. Policjanci podejrzewali, że kierujący autem może być nietrzeźwy. Postanowili zatrzymać kierującego mercedesem do kontroli. Funkcjonariusze dali wyraźny sygnał do zatrzymania jadącemu mężczyźnie, ale ten zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu dogonili uciekiniera.

Gdy podeszli do mężczyzn,y wyczuli od niego alkohol. Jak się okazało, przyczyną jego ucieczki był alkohol, brak prawa jazdy i brak polisy OC. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,2 promila w organizmie 28-letniego Łukasza M. Mężczyzna będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, brak uprawnień do prowadzenia pojazdów i brak polisy OC. Czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat więzienia.

ea/hkk