Kradł córkom biżuterię, aby spłacić długi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł córkom biżuterię, aby spłacić długi

Data publikacji 15.02.2012

Grodziscy policjanci zatrzymali 48-latka podejrzanego o kradzież złotej biżuterii. Zawiadomienie o przestępstwie złożyła córka zatrzymanego. Mężczyzna przyznał się do zabrania z domu złotych przedmiotów wartych ponad 3,5 tysiąca złotych i sprzedania ich na spłatę swoich długów. Teraz za kradzież grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Po 10.00 policyjny patrol z Grodziska Maz. został wezwany na interwencję w jednym z mieszkań. Na miejscu kobieta zgłosiła policjantom kradzież złotej biżuterii, która była w domu. Funkcjonariusze szybko ustalili, że podejrzewanym o to przestępstwo jest ojciec zgłaszającej. Mundurowi natychmiast zatrzymali 48-latka i przewieźli go do komendy.

Podczas przyjmowania od kobiety zawiadomienia o kradzieży policjanci ustalili, że w ciągu dwóch miesięcy z mieszkania zginęły wyroby ze złota należące do niej oraz jej matki i siostry. Wartość strat została oceniona na ponad 3,5 tysiąca złotych.

Zatrzymany ojciec przyznał się policjantom do zabrania z domu biżuterii i sprzedania jej przypadkowym osobom. Swój czyn tłumaczył koniecznością spłaty długów, jakie zaciągnął grając na maszynach. Roman G. usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia.

ea/kz