Sprzedawał podrobione wiertarki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał podrobione wiertarki

Data publikacji 19.04.2012

Policjanci stołecznego wywiadu zatrzymali obywatela Słowacji. Mężczyzna handlował na parkingu przed centrum handlowym podrobionymi wiertarkami znanej firmy. Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą na Ochocie przedstawili już 28-latkowi zarzut łamania ustawy o prawie własności przemysłowej. Czyn ten jest zagrożony karą do lat 2 pozbawienia wolności.

Policjanci patrolujący rejon jednego z centrów handlowych zwrócili uwagę na mężczyznę, który zaczepiał wychodzących ze sklepu klientów. Funkcjonariusze postanowili przyjrzeć się mu bliżej. Okazało się, że mężczyzna oferuje do sprzedaży wiertarki w atrakcyjnych cenach. Rzeczy te miały znaki towarowe znanej firmy.

Funkcjonariusze bardzo szybko zorientowali się, że towar jest podrobiony. Po zabezpieczeniu towaru obywatel Słowacji został zatrzymany i przewieziony do komendy na Ochocie.

Po zebraniu wszystkich materiałów i dowodów policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przedstawili zatrzymanemu zarzut łamania ustawy o prawie własności przemysłowej. Czyn ten jest zagrożony karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

ea/ew