Sprawca kolizji z sądowym zakazem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kolizji z sądowym zakazem

Data publikacji 26.04.2009

Wczoraj po 20.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Do kolizji doszło w Zielonkach na ulicy Warszawskiej. Kierowca „malucha” wyjeżdżając z ulicy Białej Góry wymusił pierwszeństwo i z zderzył się z audi. Jak się okazało, 36-latek nie miał prawa jazdy, bo zostało mu zatrzymane. Zgodnie z orzeczeniem sądu, mężczyzna posiadał do 2010 roku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za spowodowanie kolizji policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym. Za nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po 20.00 policjanci drogówki z komendy w Babicach otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania ulic Warszawskiej i Białej Góry w Zielonkach.
Po chwili byli już na miejscu. Okazało się, że kierowca „malucha” wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo i zderzył się z audi. 36-letni kierowca fiata oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania, ponieważ ma zatrzymane.

Policjanci szybko potwierdzili, że mężczyzna zgodnie z wyrokiem orzeczonym przez sąd, ma dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Za niestosowanie się do sądowego zakazu, grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Za spowodowanie kolizji już został ukarany mandatem karnym.

dt, ego