Działania na giełdzie komputerowej - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania na giełdzie komputerowej

Data publikacji 26.04.2009

Śródmiejscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej kolejny raz przeprowadzili działania na Centralnej Giełdzie Komputerowej w Warszawie przy ul. Batorego. Tak, jak w czasie wcześniejszych "nalotów", kontrolowali legalność zawartości dysków sprzedawanych na giełdzie. Zatrzymano młodego mężczyznę, który handlował nielegalnie skopiowanym oprogramowaniem komputerowym.

Około 10.00 po raz kolejny policjanci ze śródmiejskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej skontrolowali zawartość stoisk, szukając pirackich wydawnictw. W czasie przeprowadzonych działań policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, mieszkańca jednej z podwarszawskich miejscowości handlującego pirackim oprogramowaniem.

Zatrzymali 22-letniego Piotra K., który handlował płytami z nielegalnymi programami. Przy handlarzu policjanci zabezpieczyli 68 płyt z programami komputerowymi. Po uzyskaniu wniosku o ściganie mężczyzna ten w najbliższym czasie usłyszy zarzuty wprowadzania do obiegu pirackiego oprogramowania.

Konsekwencja i częste „naloty” na giełdę doprowadziły do znacznego spadku ilości pirackiego oprogramowania, tam sprzedawanego. Ilość osób sprzedających pirackie płyty również się zmniejszyła. Wszystkich zajmujących się tym procederem ostrzegamy, że wszelkie objawy piractwa będą karane z całą surowością prawa.

dt, to