Rozbójnicy aresztowani za napad na turystów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbójnicy aresztowani za napad na turystów

Data publikacji 27.04.2009

Trzej dobrze znani północnopraskiej Policji rozbójnicy za napad na turystów zostali wczoraj tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Tuż po zdarzeniu 18-letniego Grzegorza Sz., 19-letniego Sebastiana G. i 17-letniego Łukasza D. zatrzymali wywiadowcy z Cyryla i Metodego. Policjanci odzyskali skradzione, warte około 5.500 złotych dwa aparaty fotograficzne oraz telefon komórkowy. Rozbójnikom za czyn, którego się dopuścili może grozić nawet 12 lat więzienia.

Troje turystów przyjeżdżając do Warszawy, zawitało na ulicę Brzeską. Zwiedzając zabytkowe kamienice, robili pamiątkowe zdjęcia. Nie wiedzieli, że są obserwowani przez rozbójników. Ci, gdy tylko nadarzyła się okazja, zaczepili ich. Grożąc użyciem siły, zażądali od nich wartych około 5.500 złotych dwóch aparatów fotograficznych i telefonu komórkowego. Jeden z turystów oponując, został przez napastników pobity.

Na miejsce natychmiast przyjechali północnoprascy wywiadowcy. Po cywilnemu przeszukując okolice miejsce zdarzenia, zatrzymali odpowiadających rysopisowi 18-letniego Grzegorza Sz., 19-letniego Sebastiana G. i 17-letniego Łukasza D. Młodzi mężczyźni stali, jak gdyby nigdy nic, w jednej z bram przy ulicy Targowej. Dwóch z nich zdążyło się już nawet przebrać. Policjanci na dali się jednak nabrać na ich sztuczki.

Mundurowi rozmawiając stanowczo z rozbójnikami, ustalili także miejsce ukrycia łupów. Odzyskując je, przekazali pokrzywdzonym turystom.

Wczoraj po południu 18-letni Grzegorz Sz., 19-letni Sebastian G. i 17-letni Łukasz D. stanęli przed sądem. On zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Za rozbój grozi im od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności.

dt, mb