„Trzeźwy poranek” w Warszawie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeźwy poranek” w Warszawie

Data publikacji 27.04.2009

94 kontrole i jeden nietrzeźwy kierowca – to efekt akcji „Trzeźwy poranek” przeprowadzonej dziś rano przy ul. Modlińskiej. W ręce Policji wpadł 32-letni kierowca forda. Janusz N. miał ponad 0,5 promila alkoholu we krwi. Stracił już prawo jazdy a teraz odpowie za jazdę po alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci wydziału ruchu drogowego KSP przeprowadzili kontrolę w ramach akcji „Trzeźwy poranek” przy ul. Modlińskiej. W przeciągu dwóch godzin skontrolowali 94 kierowców. Tym razem wpadł tylko jeden kierujący. Około 8.00 do kontroli zatrzymano forda, którego prowadził 32-letni Janusz N. W wyniku badania urządzeniem kontrolnym okazało się, że mężczyzna ma ponad 0,5 promila alkoholu we krwi. Od razu stracił prawo jazdy, a sprawą w najbliższym czasie zajmie się sąd karny.

Przypominamy, że celem trwającej od miesięcy akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Stołeczni policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych, podczas oczekiwania na zmianę świateł, przeprowadzają w Warszawie zmasowane kontrole trzeźwości kierowców.

 

ak