Sprawca napadu na stację gazową zatrzymany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na stację gazową zatrzymany

Data publikacji 27.04.2009

Kryminalni z Ochoty zatrzymali 27-letniego Artura W. Mężczyzna podejrzany jest o napad na stację gazową, wspólnie z innym mężczyzną. Sprawcy skrępowali pracownika stacji i zrabowali dzienny utarg oraz dwa telefony komórkowe. Arkadiusz W. usłyszał już zarzut dokonania rozboju. Grozi mu za to do 12 lat pozbawienia wolości. Zatrzymanie jego wspólnika to tylko kwestia czasu.

Do napadu doszło w marcu tego roku. Wtedy to, na jedną ze stacji gazowych na warszawskich Włochach, wtargnęło w kominiarkach dwóch mężczyzna. Jeden z nich skrępował pracownika, drugi w tym czasie przeszukał pomieszczenie. Łupem złodziei padł dzienny utarg i dwa telefony komórkowe. Sprawcy uciekli.

Nad sprawą zaczęli pracować kryminalni i dochodzeniowcy z Ochoty. Przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia zabezpieczając ślady. Na podstawie zebranych materiałów wytypowali jednego ze sprawców napadu Arkadiusza W. Mężczyzna był już w przeszłości karany za handel narkotykami. Został zatrzymany przez kryminalnych.

Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Prokurator już zastosował wobec 27-latka policyjny dozór. Zatrzymanie jego wspólnika to tylko kwestia czasu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

dt, ew