Chciał spalić las - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał spalić las

Data publikacji 27.04.2009

57-letniego podpalacza zatrzymał podleśniczy Nadleśnictwa Drewnica. Bognan S. podpalił ściółkę w rejonie kompleksu leśnego Horowa Góra w Markach. Dzięki błyskawicznej reakcji służb ratowniczych nie doszło do rozprzestrzenienia ognia. Podpalacz trafił w ręce mareckich policjantów. Sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na 2 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny komisariatu policji w Markach kilka minut po 21 otrzymał informację o zatrzymaniu w rejonie kompleksu leśnego Horowa Góra w Markach mężczyzny, który dokonał w krótkich odstępach czasu podpalenia ściółki leśnej, w co najmniej dwóch sektorach lasu. Zatrzymania starszego mężczyzny dokonał podleśniczy Nadleśnictwa Drewnica, który na miejsce wezwał również straż pożarną. Dzięki błyskawicznej akcji służb ratowniczych nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Przybyły na miejsce biegły oszacował, że spaleniu uległo poszycie leśne na łącznym obszarze około 250 m kwadratowych.

Funkcjonariusze mareckiego komisariatu przedstawili zatrzymanemu 57-letniemu Bogdanowi S. zarzuty spowodowania pożaru, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu o wielkich rozmiarach. Wczoraj sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztowania na okres 2 miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/ts