Areszt dla 48-latka - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 48-latka

Data publikacji 28.04.2009

O trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu 48-letniego Serge’a A., obywatela Izraela, zdecydował wczoraj śródmiejski sąd rejonowy. Mężczyzna korzystając ze sfałszowanych kart płatniczych kupował waluty obce i drogie artykuły, a korzystając z terminali POS wypłacał gotówkę. Policjanci z Komendy Stołecznej Policji szacują, że grupa, w której działał wyłudziła w ten sposób co najmniej 700.000 złotych.

Przypomnijmy. Od kilku miesięcy policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą stołecznej Policji rozpracowują zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wyłudzaniem pieniędzy na podstawie sfałszowanych kart płatniczych wydanych przez banki zagraniczne. Realizacje transakcji dokonywano na terenie całego kraju. Funkcjonariusze szacują, że grupa wyłudziła w ten sposób co najmniej 700.000 złotych. Członkowie grupy pieniądze zdobyte w ten sposób przeznaczali na zakup obcych walut i drogie artykuły, korzystając natomiast z terminali POS zdobywali gotówkę.

Policjanci z Warszawy wpadli na ślad jednego z członków grupy przestępczej. 48-letniego Serge A., obywatela Izraela zatrzymali w nocy w klubie nocnym na Śródmieściu policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą, stołeczni wywiadowcy i funkcjonariusze biura kryminalnego KGP. Mężczyzna został przesłuchany, usłyszał zarzut posługiwania się sfałszowanymi środkami płatniczymi. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Wczoraj śródmiejski sąd rejonowy zdecydował o jego trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

 

ak