Areszt za kradzież samochodu i dwóch laptopów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzież samochodu i dwóch laptopów

Data publikacji 24.07.2012

Policjanci z Wawra zatrzymali 33-letniego Huberta P., podejrzanego o kradzież peugeota. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna mógł także skraść ze szpitala dwa laptopy. Wobec zatrzymanego sąd już zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak tylko funkcjonariusze z komisariatu w Wawrze przyjęli zawiadomienie o kradzieży peugeota, od razu zaczęli ustalać okoliczności przestępstwa. Szybkie działania kryminalnych doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o tę kradzież. Okazał się nim dobrze znany policjantom, 33-latek. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna zdążył już sprzedać skradziony samochód. Funkcjonariusze w wyniku czynności operacyjnych ustalili, że to nie jedyna kradzież, jakiej mógł się dopuścić zatrzymany w ostatnim czasie. Mundurowi zarzucają Hubertowi P., także kradzież dwóch laptopów, z terenu szpitala.

Dochodzeniowcy przedstawili 33-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem samochodu oraz kradzieży dwóch laptopów. Prokurator, na wniosek policjantów z komisariatu w Wawrze wystąpił do sądu o zastosowanie wobec Huberta P. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował zatrzymanego na trzy miesiące.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10-lat pozbawienia wolności, a kradzież do 5 lat pozbawienia wolności.
pp/ij

Ładowanie odtwarzacza...